Фізики виявили нову елементарну частинку

За допомогою колайдера Теватрон знайдено нову частинку
Фізики, що працюють на американському колайдері Теватрон, виявили нову елементарну частинку – нейтральний чарівний ксі-баріон.

Фізики виявили нову елементарну частинку – нейтральний чарівний ксі-баріон. Про це повідомили в Національній прискорювальній лабораторії імені Енріко Фермі (США), котра курирує роботу колайдера Теватрон, за допомогою якого і було виявлено частинку.

Народження нової частинки було зареєстровано на одному з детекторів колайдера при зіткненнях протонів і антипротонів - в цілому фізики зафіксували 25 випадків, відповідних утворенню нейтрального ксі-баріона (а всього фахівці проаналізували результати приблизно 500 трильйонів зіткнень).

До цих пір існування нейтрального чарівного ксі-баріона було передбачене лише теоретично в рамках Стандартної моделі - найбільш загальноприйнятої на сьогоднішній день гіпотези, що пояснює фундаментальні фізичні взаємодії. Баріонами називають елементарні частинки, що складаються з трьох кварків - елементарних "цеглинок", з яких складається матерія. До баріонів належать, наприклад, протони і нейтрони - перші складаються з двох верхніх й одного нижнього кварка, а другі - з двох нижніх і одного верхнього.

Нова частинка складається з одного верхнього, одного чарівного і одного дивного кварка. Через велику масу чарівного кварка знайдений вченими ксі-баріон приблизно в шість разів важче протона і нейтрона.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що на американському коллайдері Теватрон, виявили нез'ясовне явище, яке могло свідчити про народження нової невідомої частинки.

Фахівці вважають, що нова частинка (якщо ефект дійсно зумовлений її народженням) не є бозоном Хіггса (часткою, яка, згідно з загальноприйнятою гіпотезою, що пояснює будову навколишнього світу, відповідає за наявність в інших частинок маси). На тих енергіях зіткнень, при яких здійснювався експеримент, розпад бозона Хіггса повинен давати інші ланцюжки частинок.

Теватрон - це найбільший після знаменитого ВАК коллайдер елементарних частинок. В даний час експерименти на ньому призупинені через влучення блискавки. Крім того, в жовтні 2011 року всі роботи на Теватроні будуть згорнуті, незважаючи на те, що на прискорювачі було отримано безліч перспективних для "упіймання" бозона Хіггса даних.

Читайте також:

Блискавка вивела з ладу американський колайдер

Фізики оголосили про новий успішний експеримент колайдера

Великий адронний колайдер може стати першою машиною часу на Землі

Фізики уточнили масу "божественної частинки"

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами Lenta.ru / С.Д.
Побачили помилку - контрол+ентер
Останні Перші Популярні Всього коментарів: 7
Вибір редакції