Фізики встановили рекорд за часом зберігання антиматерії

Ілюстрація
Наука та IT 2 травня, 2011, 14:32 3994 2
Додати до обраного
Фізикам вдалося утримати антиматерію протягом 1000 секунд. Вчені констатують, що їм вперше вдалося виміряти розподіл енергії в захоплених атомах.

Фізики CERN з колаборації ALPHA змогли утримати атоми антиводню від анігіляції протягом 1000 секунд, перевищивши таким чином попередній рекорд (щоправда, встановлений ними ж) на кілька порядків.

За словами вчених, їм вперше вдалося виміряти розподіл енергії в захоплених атомах, а також порівняти отримані результати з даними комп'ютерних моделей. Дослідники сподіваються, що розвиток їх технології дозволить вивчити багато властивостей антиматерії, зокрема, відповісти на питання про гравітаційну взаємодію зі звичайною матерією.

Більшість фізиків вважає, що антиматерія і звичайна матерія повинні притягатися (тобто тіло з антиматерії повинне падати вниз, на Землю, а не вгору, в небо), проте, експериментальних підтверджень цьому факту досі немає. Багато в чому це пов'язано з тим, що отримана на прискорювачі антиматерія "занадто гаряча", а охолонути у пастках вона не встигає.

Відомо, що антиматерія при контакті зі звичайною матерією анігілює, тобто переходить у випромінювання, що значно ускладнює вивчення її властивостей.

У рамках проекту ALPHA вчені вивчають можливість зберігання атомів антиводню в спеціальній магнітній пастці при температурі нижче 0,5 Кельвіна (незважаючи на те, що біля атома антиводню немає заряду, поле здатне впливати на магнітний момент частинки). Попередній рекорд часу зберігання антиматерії становив 172 мілісекунди.

Для отримання антиматерії використовували антипротони (кілька десятків мільйонів), отримані в накопичувальному кільці AD, і позитрони (їх природним джерелом може служити ізотоп натрію 22Na).

При взаємодії цих частинок утворюються атоми антиводню. Після кількох етапів очищення і охолодження в магнітну пастку потрапляє кілька тисяч атомів антиводню.

Читайте також:

Науковий світ облетіла звістка, що бозон Хіггса нарешті знайдено

На колайдері відбулося можливе народження нової частинки

Фізики оголосили про новий успішний експеримент колайдера

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами Lenta.ru / К.М.
Побачили помилку - контрол+ентер
Наука та IT 2 травня, 2011, 14:32 3994 2
Додати до обраного
Останні Перші Популярні Всього коментарів: 2
  • Владимир Владимир 3 травня, 17:48 Згоден 0 Не згоден 3 Тов. ученые. кончайте поножовщину, бросайте свои опыты, гидрид и агнгидрид. Кому это нужно, я думаю не простому народу, а народу нужны продукты, не те генетичесски измененные, которые вы уже изобрели, а нормальные. відповісти цитувати Дякуємоспам Dimon morkva Dimon morkva 3 травня, 20:39 Згоден 5 Не згоден 0 а щє: "Науку на мыло! Давайте колбасу по 20 копеек, бензин по 3 копейки, возможность ездить с Калининграда до Уфы за рубль! Слава пролитариату!!!!" цитувати Дякуємоспам
Вибір редакції