Генетики довели, що перші люди з‘явилися не на сході, а на півдні Африки

Хлопчик з племені бушменів
Наука та IT 9 березня, 2011, 14:07 3651 1
Додати до обраного
Автори нової наукової роботи вивчали ДНК племен, що збереглися з часів зародження сучасних людей (близько 200 тисяч років тому).

 Колиска людства - район, де зародилися сучасні люди, перебувала не на сході Африки, а на півдні континенту. До такого висновку прийшли учені, що проаналізували генетичні дані декількох африканських племен, які досі були мало вивчені.

Як відомо, зібрані на сьогодні дані генетичного і антропологічного аналізів вказують, що вид Homo sapiens сформувався в невеликому регіоні на сході Африці. У ДНК всіх сучасних людських популяцій присутня "спадщина" ДНК перших жителів східної Африки, і, крім того, саме там були знайдені найдавніші останки Homo sapiens.

Автори нової роботи вивчали ДНК декількох племен, що збереглися з часів зародження сучасних людей (близько 200 тисяч років тому) і що мешкають в різних регіонах Африки.

Зокрема, вчені працювали з генетичним матеріалом бушменів племені Хоманн, а також кількох племен з Намібії (південна Африка), які говорять так званими "клацаючими мовами" (мовами, в яких використовуються клацаючі звуки). Крім того, дослідники вивчили ДНК пігмеїв Біак з Центральної Африки і народу Сандаве зі східної Африки. У якості "контрольної" ДНК фахівці використовували ДНК жителів однієї з областей Італії.

Дослідники аналізували розподіл у геномі вивчених африканців і італійців однонуклеотидних поліморфізмів (single nucleotide polymorphism – SNP, або "сніп"). Сніпами називають мутації у геномі, що зачіпають тільки одну "букву" (нуклеотид). Порівнюючи сніп в геномах кількох людей, учені можуть визначити ступінь спорідненості між ними та їх еволюційну історію (чим більше відмінностей у ДНК, тим раніше розділилися популяції, до яких належали предки досліджуваних індивідуумів).

За підсумками роботи вчені зробили висновок, що ступінь генетичної різноманітності африканських популяцій, що визначається присутністю в ДНК характерних сніпів, максимальна на півдні країни і поступово зменшується у напрямку до півночі.

Вчені запропонували наступне пояснення отриманим даним: Homo sapiens зародилися на півдні Африки, а пізніше невеликі групки представників початкової популяції почали мігрувати по континенту, засновуючи нові популяції. Мала кількість людей не могла "понести" у своїх генах все розмаїття предкової популяції, тому поступово воно падало.

Проте з цими висновками авторів погоджуються не всі їхні колеги. За словами скептиків, наскальні малюнки вказують, що в минулому бушмени мешкали не тільки на півдні Африки, але були поширені майже по всьому континенту. Відповідно, переносити колиску людства на південь, орієнтуючись за сучасним місцем проживання бушменів, передчасно.

Читайте також:

Учені з'ясували, що "сучасні люди" живуть не довше за неандертальців

Вчені розкрили таємницю нового виду людей з алтайської печери

Вчені знайшли частку неандертальця в кожній людині

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами Lenta.ru / А.К.
Побачили помилку - контрол+ентер
Наука та IT 9 березня, 2011, 14:07 3651 1
Додати до обраного
Останні Перші Популярні Всього коментарів: 1
  • на всяки случай на всяки случай 9 березня, 18:59 Згоден 0 Не згоден 0 це збігається з однією з міжгалактичних теорій езотерики про походження людини, за якою її (людину) створено преставниками планети нібіру, які прибули на землю задля збирання золота, якого було на землі дуже багато, а золотий пил начебто здатний очищати атмосеру, котра була дуже забрудненою на нібіру. а людей "схімічили" саме на півдні африки як робочу силу, щоб збирати золото. відповісти цитувати Дякуємоспам
Вибір редакції