ГМО міститься у половині продуктів світу

Ілюстрація© AFP
Наука та IT 28 лютого, 2011, 00:27 4096 19
Додати до обраного
Останнім часом не вщухають суперечки щодо шкоди ГМО, яке необхідне для задоволення зростаючого споживчого попиту у світі.

До генетично модифікованої продукції належить сьогодні більша частина виробленої у світі сої, зернових і бавовняних культур. У результаті, майже половина харчової продукції у світі, вирощеної за останні 15 років, штучна.

Виробники зі свого боку заявляють, що всі вирощені з лабораторного насіння рослини, безпечні для людини. Тільки у січні цього року було створено три нових види зернових культур, і мало не розпочате масове створення лосося, що динамічно росте. У той же час деякі виробники ГМ-продукції наполягають на скасуванні "особливого" маркування, що наноситься на їх товарне упакування, так як не бачать різниці між своїм насінням та вирощеним природним шляхом.

Відзначимо, що головним фактором виробництва ГМ-насіння стало зростання споживчого попиту у світі. Для того, щоб нагодувати населення Землі, потрібно вирощувати більше рослин.

Виробництво такого обсягу природним шляхом виявилося неможливим. У зв'язку з цим просуванням інноваційних генетичних технологій у сільському господарстві, наприклад у США, займаються і Міністерство охорони здоров'я і соціальних послуг, та Міністерство сільського господарства. Вони вже схвалили велику кількість ГМ-продукції.

"Біотехнології йдуть вперед, не можна відмовлятися від можливостей прогресу. Для виробництва потрібної кількості палива, етанолу, необхідні ГМ-цукрові буряки. А щоб нагодувати мільйони жителів країни ми вирощуємо ГМ-зерно, сою та кукурудзу. Але ми повинні запобігти появі неякісного генетично модифікованого насіння", - висловив свою думку Том Вілсак, міністр сільського господарства США.

Однак, активісти руху проти ГМО у свою чергу заявляють, що "втручання у природні процеси ніколи не приносило людству добра", і вказують на необхідність перегляду питання можливості створення ГМ-рослин.

Читайте також:

Уряд: усі продукти ГМО в Україні мають бути знищені

ГМО виявили навіть у товарах з маркуванням "без ГМО"

В Україні створять каталог неякісної продукції та несумлінних виробників

Усі ГМО в Україні використовують нелегально

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами Mercury News / ОС
Побачили помилку - контрол+ентер
Наука та IT 28 лютого, 2011, 00:27 4096 19
Додати до обраного
Останні Перші Популярні Всього коментарів: 19
  • DJin DJin 28 лютого, 18:24 Згоден 4 Не згоден 1 Все разговоры про мировой голод это полный бред. Для примера в Украине на каждого жителя в среднем приходится около 16 га земли. Семья из 5 человек может обеспечить себя едой с 1 га. Если даже учесть необходимость свободной земли для животных и ряд остальных факторов то становиться очевидно, что нам скорее грозит смерть от переизбытка токсинов чем от нехватки еды. Голод в Африке вызван только экспансией иностранных капиталов в этих странах. Нас всех разводят! А вот природу не обманешь закон сохранения энергии действует и на мир растений. Переходя от болтовни к действиям предлагаю всем садить у себя только проверенные растения и чем белее первозданный вид тем лучше, покупать продукты не в супермаркетах а у проверенных крестьян и самое главное породить в обществе низкий спрос на продукты с ГМО. Бороться за свою жизнь нужно всегда и каждому. Рай был на земле а не на небе, только мы об этом забыли. відповісти цитувати Дякуємоспам біолог біолог 2 березня, 16:25 Згоден 0 Не згоден 0 Склад мономерів не міняють, міняють тіки їх послідовність. ДНК скалад. всього з 4 нуклеотидів, а білки з 20 амінокислот. Коли їх перетравлюєш, то немає значення в якій вони були послідовності. Я ж кажу прочитай вступ до молекулярної біології. Хоча можна напр. заставити рослину синтезувати більше вітамінів. У вчених і немає сумнів на рахунок безпечності гмо, сумніви є у звичайних людей, які в цьому не розбираються. Терміни свої не придумуй, такого слова "абіогеценоз" не існує. Існує біогеоценоз, але при чому тут це. Якщо ти говориш про дослідження, де довели, що гмо шкілдиві, то посилайся на джерело, бо твої слова самі по собі нічого не варті. Якщо ти б уважніше прочитав, то я написав альтернатива хімікатам, це означає, що хімікати використовуються менше, або взагалі не використувуються. Більшість людей у світі не можуть вирощувати свою власну їду. В Україні це поки що поширене явище, але не надовго. А при масовому вирощуванні неможливо напр. збирати жуків руками, чи сапати буряни. цитувати Дякуємоспам біолог біолог 1 березня, 12:59 Згоден 1 Не згоден 1 Оце тупий!! А закон збереження енергії тут причому?? ))) І у всіх організмів змінюються гени в ході еволюції, в тому числі і в людей. Всі види це геномодифіковані природою організми. В нас приблизно 40% ДНК походить від вірусів і нам взагалі не потрібна. Селекція (за допомогою чого виведені всі культурні рослини і одомашнені тварини) це також геномодифіковані людиною види, тільки бездумно і протягом довгого часу. цитувати Дякуємоспам
Вибір редакції