Мережі четвертого покоління можна зламати, не виходячи з дому

Впровадження зв'язку четвертого покоління відкриває широкі можливості для хакерів©
Шифр KASUMI був зламаний з використанням звичайного персонального комп'ютера за кілька годин.

Алгоритм шифрування, рекомендований для застосування в мережах четвертого покоління LTE, був зламаний з використанням звичайного персонального комп'ютера.

Методику зламу шифру KASUMI виклали у своїй статті ізраїльські учені з університету Вейцмана.

Використання в 3GPP-мережах алгоритмів, заснованих на KASUMI, було затверджено ще в 2001 році - тоді ж з'явилася перша інформація про злам, втім, украй неефективний на практиці.

З того часу неодноразово відшукувалися інші шляхи зламу - зокрема, та ж ізраїльська група двічі, в 2003 і 2005 році, публікувала роботи, присвячені розшифровці повідомлень, зашифрованих KASUMI.

Проте цього разу розшифровка зайняла до смішного мало часу – кілька годин на персональному комп'ютері.

Слід зазначити, що GSM-зв'язок шифрується за допомогою простішого блокового шифру - MISTY, проте цей шифр позбавлений характерних для вдосконаленого побратима уразливостей. Найкращий з відомих алгоритмів зламу MISTY має тимчасову складність на 38 порядків більше - таким чином, для його здійснення потрібен час, який істотно перевищує час існування всесвіту.

В принципі, на думку експертів, в зламі алгоритму шифрування нічого критично страшного немає. Оператори не зобов'язані користуватися єдиним алгоритмом шифрування або ключем - всі документи носять лише характер рекомендацій.

Втім, спокуса скористатися цими рекомендаціями велика, оскільки для рекомендованих способів криптозахисту є готові реалізації, до яких можуть вдатися ті провайдери зв'язки, які не хочуть створювати собі додаткові проблеми, займаючись написанням власного алгоритму.

До "промислової" реалізації атаки справа поки що не дійшла - потрібно заздалегідь проаналізувати дуже великий об'єм даних. Але в принципі, такий напад вже можна здійснити "в домашніх умовах", і всі сподівання зараз на те, що оператори LTE все ж відмовляться від стандартного способу шифрування.

Читайте також:

В Україні можуть запровадити стандарт зв'язку 4G, в обхід 3G

Здійснено перший дзвінок у мережі "четвертого покоління"

Nokia починає впроваджувати мобільний зв'язок "четвертого покоління"

Apple взяла на роботу хакера, який розробив вірус для iPhone

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами RuFormator.ru / Н.Д.
Побачили помилку - контрол+ентер
Всього коментарів: 0
Вибір редакції