Російська міжпланетна станція може звалитись на Землю за два тижні

Російська міжпланетна станція може звалитись на Землю за два тижні

"Фобос-Ґрунт" може впасти на Землю / Фото: РБК

У найближчі кілька годин буде почата чергова спроба передати команду керування на АМС", запуск якої був здійснений 9 листопада за допомогою ракети-носія "Зеніт-2SБ" з космодрому Байконур.

За даними американської системи контролю космічного простору, російська автоматична міжпланетна станція (АМС) "Фобос-Ґрунт" може впасти на Землю вже 26 листопада.

Як повідомляється на сайті, що перебуває у веденні Стратегічного командування США, російська АМС "Фобос-Ґрунт" може впасти на Землю 26 листопада 2011 р. Відповідно до інформації сайту з рубрики "Пророкування дат падіння об'єктів космічного сміття на найближчі 60 днів", АМС привласнений каталоговий номер 37872, номер в міжнародному каталозі - 2011-065А, передає ІТАР-ТАРС.

Поки в рубриці "Лінійні розміри падаючих об'єктів" навпроти АМС стоїть цифра 0, хоча зрозуміло, що об'єкт масою 13 тисяч 505 кг не може бути таким. Дані на цьому сайті регулярно оновляються.

Тим часом, за даними джерела в російській ракетно-космічній галузі, "у майбутні кілька годин буде почата чергова спроба передати команду керування на АМС", запуск якої був здійснений 9 листопада за допомогою ракети-носія "Зеніт-2SБ" з космодрому Байконур.

АМС була виведена на низьку навколоземну орбіту, звідки за рахунок двох включень маршової рухової установки (МДУ) вона повинна була перейти на відлітну від Землі до Марса траєкторію.

За досі невідомих причин система керування не видала команду на перше включення МДУ.

У свою чергу в Міноборони РФ пообіцяли представити дані російської Системи контролю космічного простору щодо орбіти АМС і можливих сценаріїв її подальшого польоту у випадку, якщо нічим завершаться спроби видати на АМС командні сигнали.

За даними Федерального космічного агентства й НПО ім.Лавочкіна, із загальної маси АМС в 13 тисяч 505 кг на її борту перебувають у баках МДУ виведення 7 тисяч 50 кг компонентів ракетного палива, у руховій установці перелітного модуля - 1 тисяча 50 кг, у повертаючому аппараті - 135 кг, разом - 8 тисяч 335 кг.

У комплекті наукової апаратури АМС використається мессбауеровський спектрометр, у складі якого є два джерела гамма-випромінювання на основі кобальту-57, але вони, за словами директора інституту космічних досліджень РАН Лева Зеленого, не представляють якої-небудь небезпеки через їхню мініатюрність.

Читайте також:

Відправлена на Марс космічна станція може впасти на Землю

Українська ракета стартувала на Марс

Відправлена на Марс космічна станція "зависла" над Землею

Українська ракета стартувала на Марс

Українська ракета стартувала на Марс

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Космічна Одіссея
Наступна публікація