Світ стоїть на порозі створення нової електроніки

Аркуш графена на мідній підкладці під електронним мікроскопом© condmat.physics.manchester.ac.uk
Наука та IT 11 жовтня, 2011, 01:51 6324 3
Додати до обраного
Вчені досліджують питання створення "графенової електроніки" - на основі нещодавно відкритого наноматеріалу.

Група дослідників з Манчестерського університету під керівництвом Леоніда Пономаренко створила ізольований подвійний аркуш графена - двовимірного шару вуглецю товщиною в один атом, розміщеного поверх іншого такого ж шару.

Незважаючи на те, що просторово шари розташовані досить близько, вони ізольовані один від одного.

Перші зразки подібного двошарового графена були отримані ще в 2006 році, тобто через два роки після відкриття самого матеріалу. Разом з тим до недавнього часу вивчення подібного матеріалу просувалося повільно через складність його отримання.

Тепер ученим вдалося створити подвійний аркуш графена, який зверху і знизу був покритий шаром нітриду бору. Як виявилося, така система має ряд цікавих властивостей. З'ясувалося, наприклад, що, якщо в одному з шарів накопичується досить багато носіїв заряду, то другий шар перестає проводити струм.

"Це перший випадок, коли лист графена без дефектів вдалося перетворити в ізолятор", - сказав Пономаренко.

"Якщо абстрагуватися від тієї "нової" фізики, яка викладена у нашій статті, то робота має важливе прикладне значення. Ми показали, що графен, оточений нітрид бором, є найбільш перспективною на даний момент основою для створення графенової електроніки. Наша конструкція вирішує відразу кілька проблем, що стосуються якості та стабільності графена при створенні конкретних приладів", - заявив Андрій Гейм, який брав участь в роботі.

На часі подвійний графен активно вивчається. У серпні 2011 року в журналі Science вийшла стаття того ж Гейма і Костянтина Новосьолова, які встановили, що електрони в подібному двовимірному графені ведуть себе як рідкий кристал. Обидва вчених отримали в 2010 році Нобелівську премію за відкриття графену в 2004 році.

Читайте також:

Росіяни отримали Нобеля з фізики за створення наноматеріалу

Голландські фізики навчилися щільно упаковувати кроликів

Фізики виявили частинку, яка рухається швидше за світло

Учені довели, що машина часу працювати не буде

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами Lenta.ru / ОС
Побачили помилку - контрол+ентер
Наука та IT 11 жовтня, 2011, 01:51 6324 3
Додати до обраного
Останні Перші Популярні Всього коментарів: 3
  • я я 11 жовтня, 14:03 Згоден 2 Не згоден 0 из статьи не совсем понятно, что это дает, толчок к чему? відповісти цитувати Дякуємоспам не останній українець не останній українець 11 жовтня, 19:13 Згоден 8 Не згоден 0 згодний з тим, що стаття подана добре, а от для "пересічного українця" не зовсім зрозуміло до чого тут "графен", яке його практичне значення? Це питання стосується авторів новин, якщо пишите на таку тематику, то хоч пояснюйте з чим їдять той графен? Все ж таки цей сайт розрахований на будь-яку читацьку аудиторію, а не лише на прихильників "Нобелівської премії" цитувати Дякуємоспам аспирант аспирант 11 жовтня, 14:45 Згоден 6 Не згоден 0 Толчку к созданию графенового полупроводника. Ну а далее - устройст на нем. цитувати Дякуємоспам
Вибір редакції