У боротьбі з раком допоможе звичайне світло

У боротьбі з раком допоможе звичайне світло

Ліки активуються під дією світла

Вчені прагнуть створити ліки, які можна було б доставляти точно до ракових клітин, оминаючи здорові, та активувати за допомогою світла.

Світло може стати ефективним засобом в боротьбі з раковими захворюваннями, вважають американські дослідники.

Науковий журнал Nature Medicine опублікував результати дослідження групи вчених США, які пропонують оцінити можливості створення ліків, які можна було б доставляти точно до мети, тобто до ракової клітки, і приводити його в дію за допомогою світла, пише ВВС.

Це означає, що лікування буде точно направленим і в мінімально буде шкодити оточуючим здоровим тканинам.

Як вважають фахівці, цей метод лікування може бути досить перспективним.

Існуючі на сьогоднішній день методи лікування ракових захворювань можна умовно розділити на три групи: радіаційне опромінення, хірургічне втручання і застосування медичних препаратів. Всі ці способи мають побічні ефекти, і вчені продовжують шукати більш прийнятні та точні способи лікування.

Дослідники з Національного центру з вивчення ракових захворювань у Меріленді використовували антитіла, які "націлені" на пошук білків на оболонці ракової клітини.

До антитіл була "прикріплена" хімічна речовина IR700, яка починає працювати тільки під впливом світла.

Щоб перевірити, як працює цей метод, вчені вживили клітини ракової пухлини в організм піддослідних мишей. Тваринам дали ліки й залишили їх під дією джерела інфрачервоного випромінювання.

"Розмір пухлини значно зменшився, у порівнянні з пухлинами, які залишилися у контрольної групи мишей [не підданих лікуванню]. Завдяки цьому, вдалося збільшити кількість піддослідних тварин, які вижили", - йдеться в дослідженні.

Офіційний представник британського Фонду з вивчення ракових захворювань Лаура Маккалем вважає результати експерименту обнадійливими.

Але, як підкреслює Маккалем, важливо пам'ятати, що цей експеримент був проведений на мишах, тому занадто рано говорити, що метод також успішно спрацює при лікуванні людини.

За її словами, зараз вчені, в тому числі й британські, працюють над можливістю використання антитіл при радіаційному опроміненні, тобто для "доставки" радіації точно за адресою до ракової клітки, оминаючи здорові.

Читайте також:

Вчені визначили, що світло у кінці тунелю - ігри розуму

Багаторічне дослідження: мобільні телефони не спричинюють рак мозку

Українські вчені розробили найсучасніший метод лікування раку

Вчені успішно випробували вірус віспи для лікування раку

Повʼязані теми:

Наступна публікація