Учені знайшли в стародавньому метеориті тисячі органічних сполук

Мурчісонський метеорит© Wikipedia
Метеорит містить не менше 14 тисяч органічних сполук, серед яких є як мінімум 70 амінокислот.

Німецькі вчені, провівши через 40 років повторний аналіз стародавнього метеорита, виявили в ньому тисячі різних органічних сполук, які не могли виявити раніше. Вони також вважають, що насправді кількість цих сполук може становити більше мільйона.

Автори дослідження провели роботи з так званим Мурчісонським метеоритом, що впав в 1969 році біля містечка Мурчісон в Австралії. Вперше аналіз хімічного складу цього метеорита проводився ще в ті роки, однак тоді вчені шукали конкретні з'єднання і не могли оцінити всієї різноманітності органічних молекул, що містив у собі вуглистий камінь.

В ході нових робіт команда Філіппе Шмідта-Коппліна з Інституту екологічної хімії в Нойхерберзі (Німеччина) провела аналіз, націлений на виявлення якомога більшої кількості в метеориті органічних молекул. Для цього вчені витягли невеликий фрагмент метеоритної породи з центру каменю, після чого провели екстракцію можливих органічних молекул з нього за допомогою різноманітних розчинників. Проведені після цього аналізи складу цих рідин за допомогою набору найсучасніших аналітичних методик показали, що метеорит містить не менше 14 тисяч органічних сполук, серед яких є як мінімум 70 амінокислот.

Це вказує на більшу різноманітність органічних молекул в космічному просторі в період зародження Сонячної системи, ніж на сучасній Землі, вважають автори дослідження, опублікованого у випуску журналу Proceedings of the National Academy of Sciences.

Автори статті, грунтуючись на теоретичних уявленнях, вважають, що насправді кількість цих сполук може бути набагато більшою і становити більше мільйона різних молекул, тому що у своїй роботі вони змогли визначити лише речовини, які піддаються рідинній екстракції.

Вік метеорита, за оцінками вчених, становить приблизно 4,65 мільярди років, а це означає, що камінь сформувався в космічному просторі задовго до появи в Сонячній системі не тільки планет, а й самого Сонця.

Таке розмаїття хімічних молекул в Мурчісонському метеориті вказує на те, що космічний простір в період зародження Сонця і планет був набагато більш різноманітним на хімічні молекули, ніж навіть сучасна Земля, з її флорою і фауною.

Нагадаємо, французькі вчені вивчали шматок багатого на вуглець метеорита і виявили в ньому кристали, які були твердішими за будь-які досі відомі речовини.

Читайте також:

У метеориті знайшли кристали твердіші за алмази

Астрономи побачили прихід весни на Плутоні

Фізики навчилися "бачити" крізь алюміній

 

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами NEWSru.com / Д.М.
Побачили помилку - контрол+ентер
Всього коментарів: 0
Вибір редакції