В Європі побудують новий адронний колайдер

На міжнародній конференції з фізики в Парижі запропонували створити новий прискорювач часток, який на відміну від Великого адронного колайдера має відкрити таємниці Всесвіту.

Вчені готують заміну Великому адронному колайдерові.

На міжнародній конференції з фізики високих енергій в Парижі вчені запропонували нову амбітну ідею - ще один прискорювач елементарних часток. Щоправда, новий коллайдер буде не круглим, а прямим, довжиною 50 кілометрів.

Коштувати це буде 10 мільярдів євро. Спонсорів немає, адже таємниця Великого вибуху поки не розкрита і обіцяного вченими бозона Хігса теж поки ніхто не бачив.

Бозон Хігса або "Божествену частку" - первозданну матерію, з якої є пішов наш Всесвіт, колайдер поки не відкрив. З іншого боку - і не знищив світ чорною дірою, як того побоювалися скептики.

Реноме наукового проекту, запуск якого відкладався кілька разів поспіль, терміново потребує підтримки. Щоб наповнити сенсом і змістом і сам коллайдер і результати перших місяців його безперебійної роботи, Європейський центр ядерних досліджень CERN оголосив, що зараз установка повністю готова до вторгнення в невивчені області фізики.

"Ми пролили перший промінь світла в цьому темному Всесвіті, - вважає генеральний директор Європейського центру ядерних досліджень (CERN) Рольф Хойер. - Це фантастика! Але ми почали всього 4 місяці тому. Можна сказати, всій машині - всього лише 4 місяці. І за цей час ми збільшили енергію зіткнення частинок більше ніж у тисячу разів".

Щоб пояснити простим обивателям, чим займаються тисячі людей з усього світу на кордоні Франції і Швейцарії, співробітники CERN записали і розмістили в Інтернеті композицію в стилі реп. Популярність ролика завидна - музичну лекцію подивилися вже п'ять мільйонів людей.

"Справа, якою ми займаємося, без сумніву, важлива для всього світу, оскільки ми розвиваємо фундаментальну науку і вивчаємо походження і складу Всесвіту, щоб кожен з нас міг реалізувати одвічну потребу людства - зрозуміти, в якому світі ми живемо", - пояснив керівник проекту міжнародного лінійного колайдера в Національному центрі наукових досліджень CNRS Гі Вормсер.

Головний і поки єдиний висновок, який фізики представили світової громадськості, - велика 30-кілометрова труба вартістю у 4 мільярди доларів - принаймні, працює. А от які саме таємниці світобудови з її допомогою можна осягнути, схоже, поки що загадка і для самих науковців.

Нагадаємо, що головний конкурент Великого адронного колайдера (ВАК) - прискорювач "Теватрон", розташований в США - ймовірно, знайшов докази існування так званого бозона Хіггса, або, як його ще називають, "божественної частинки".

Читайте також:

Конкурент Великого адронного колайдера знайшов "божественну частинку"

У колайдері побачили дивну античастинку

Адронний колайдер зупинять на рік, щоб потім відтворити Великий вибух

Вчені з'ясували, як звучить Всесвіт (аудіо)

В Європі побудують новий адронний колайдер

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: