Вчені підтвердили участь темної енергії в розширенні Всесвіту

© NASA
Темна енергія являє собою гіпотетичну енергію, яка введена в математичну модель Всесвіту.

Космологи з Університету Кейс Вестерн Резерв в США і Катанійского університету в Італії створили точну модель еволюції Всесвіту за допомогою суперкомп'ютера.

Про це пише "Лента.ру".

Нова симуляція підтвердила, що розширення космосу з прискоренням під дією темної енергії не є похибкою старих моделей. За допомогою суперкомп'ютерів вони змоделювали розширення ранньої Всесвіту, коли матерія починала концентруватися в згустки, деформуючи простір навколо себе і залишаючи розріджені області. За словами вчених, дослідження допомагає вирішити суперечку щодо точності спрощеного моделювання.

Зараз космологи моделюють розвиток Всесвіту, починаючи з невеликих областей, в яких під дією гравітації утворюються щільні структури. При цьому в великих масштабах Всесвіт залишається однорідним. За допомогою симуляції вдалося з'ясувати, що області з високою щільністю не сильно впливають на еволюцію Всесвіту, і таким ефектом можна буде знехтувати в майбутніх обчисленнях. Тому прискорене розширення і темна енергія не є результатом помилкових припущень космологів. Вчені вважають, що новий метод не змінить усталені погляди на еволюцію космосу. Однак робота допоможе пролити світло на ранні стадії Великого вибуху і поширення в просторі таких частинок, як нейтрино.

Темна енергія являє собою гіпотетичну енергію, яка введена в математичну модель Всесвіту заради пояснення спостережуваного розширення з прискоренням.

Американський астронавт показав, як виглядає "столітня" снігова буря з космосу Наука та IT 28 червня, 05:11

Нагадаємо, що раніше вчені вперше змогли змоделювати розширення Всесвіту, взявши до уваги зміну простору-часу та розрахувати амплітуду гравітаційних хвиль.

Перш дослідниками застосовувалися алгоритми на основі чисельного моделювання ньютонівської гравітації.

SpaceX вдалося посадити свою ракету на морську платформу

ТСН. Ранок 28 травня, 20:08
Розробники сподіваються, що повернення ракет і їхня подальша переробка, зробить космічні польоти дешевшими. SpaceX уже доправляв на Міжнародну космічну станцію вантажі, і згодом збирається взятися за транспортування на орбіту астронавтів. 

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами Лента.ру / О.К.
Побачили помилку - контрол+ентер
Останні Перші Популярні Всього коментарів: 1
  • Данислав Данислав 28 червня, 06:09 Згоден 1 Не згоден 1 Шалом! Слава і Хвала і Подяка Господу Богу, що викупив нас Своєю Кров'ю і переміг смерть для нас! Йому не потрібні ні свічки ні ікони ні жести.Он не сліпий і не глухонімий! Ви не зможете своїми силами занести диявола в чорний список! А куди ми подінемося від диявола, який може бути такий ввічливий, щоб звабити, обманути і вести в погибель бісів і духів, які нав'язують самовиправдання, обвинувачення і ворожнечу, тільки до Спасителя нашого що не приймає те, що нам здається дорогим і Отець і Дух дає свободу вибору: прокляття чи благословення! Втор.11: 26-28 Взивайте до Господа Бога-Спасителя через не хочу, через крик і сльози тому, що диявол - наш ворог дуже не хоче нашого спілкування з Господом Богом, Спасителем нашим, Який нам нічого не винен, любить нас по Своїй великій милості, так що не можемо собі уявити! Необхідно попросити прощення у Господа Бога за те, що намагалися своїми силами і гріх що пам'ятаєте і не пам'ятаєте і не розкаяні прокляття предків! І прийняти Божу Любов до людей, Мудрість Духа Святого відрізняти брехню від правди і Силу Викупної Крові Господа здолати смерть! І скасувати доступ диявола через гріх і прокляття! Де гарантія, що у вашому житті, не знадобиться чудо! Радість в Господі, сила наша! Блаженні засмучені, бо вони будуть утішені! (Матф.5: 4) відповісти цитувати Дякуємоспам
Вибір редакції