Вчені відкрили ліки, що вбивають невразливі ракові клітини

Вчені відкрили нові можливості в лікуванні раку© Архів
Американські дослідники виявили препарат, котрий вбиває стволові ракові клітини, на які майже не діють інші ліки.

Американські вчені виявили препарат, здатний ефективно знищувати ракові стволові клітини, які підтримують існування і регенерацію ракових утворень і не піддаються звичайному лікуванню.

Нинішнє покоління хіміотерапевтичних препаратів вбиває звичайні ракові клітини. Але на стволові ракові клітини, що мають свої особливі молекулярні маркери, препарати не діють або діють недостатньо.

Проблема полягає в тому, що ці клітки зустрічаються рідко, їх складно досліджувати, оскільки вони швидко переходять в інших типів кліток, і дуже важко знищити.

Досі було неясно, чи існують препарати, які вибірково вбивають ракові стволові клітини. Завдання знайти такі з'єднання поставили собі учені з Массачусетського технологічного інституту.

Для вивчення ракових стволових клітин дослідники розробили метод їх стабілізації і забезпечення їх розмноження в лабораторних умовах. Коли їм це вдалося, вони протестували на стволових клітинах раку грудей 16 тисяч з'єднань з метою дізначити, яке з них здатне найефективніше такі клітки знищувати.

Дослідження показало, що препарат під назвою саліноміцин знищує стволові клітини раку грудей в 100 разів більш ефективно, ніж використовувані на сьогоднішній день інші ліки.

Поки неясно, чи стане саліноміцин кращими ліками для знищення стволових клітин раку грудей, і чи буде він безпечним у використанні для лікування людей. Проте дане дослідження пропонує новий підхід і відкриває широкі можливості для пошуку нових препаратів.

Читайте також:

У космосі знайшли дві планети, що обертаються задом наперед

Тривалий сон збільшує ризик розвитку хвороби Альцгеймера

У Лондоні знайшли споруду, яка на 500 років старша від Стоунхенджа

Знайдено безвідмовний спосіб "відключення" реклами в Gmail

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами technologyreview.com / Д. Є.
Побачили помилку - контрол+ентер
Всього коментарів: 0
Вибір редакції