Учені запропонували нову теорію часу

© pixabay.com
Корекція мінімального масштабу часу змушує перебудувати базові рівняння квантової механіки.

Фізики припустили, що мінімально можливий у фізичному Всесвіті масштаб часу на кілька порядків більше планківського часу.

Більш того, існування такого масштабу змінює фундаментальні рівняння квантової механіки, а разом із цим — і уявлення про природу часу.

Автори наполягають на його дискретності і порівнюють із кристалом.

Зауважимо, що планківський час — це одиниця часу в планківській системі одиниць. Фізичний зміст цієї величини — час, за який частинка, рухаючись зі швидкістю світла, подолає планківську довжину.

Учені припустили, що мінімальний масштаб часу у Всесвіті набагато більший від планківського (останній становить приблизно 10 у мінус 43 ступені секунди). Більше того, цю гіпотезу можна перевірити експериментально.

Корекція мінімального масштабу часу змушує перебудувати базові рівняння квантової механіки. Одним із "перевіркових" експериментів може бути вимірювання швидкості спонтанного випромінювання атома водню, вважають фізики. Модифіковані рівняння дають інший показник, ніж існуючі. Аналогічні зміни можна спостерігати за швидкістю розпаду частинок і нестабільних атомних ядер. Крім того, запропоновані зміни в базових рівняннях квантової механіки змушують переосмислити саме визначення часу. На думку вчених, за своєю структурою час кристалічний — він складається з дискретних, регулярно повторюваних сегментів.

"Фізичний Всесвіт схожий на фільм, де послідовність статичних кадрів створює ілюзію руху. Якщо всерйоз прийняти цю точку зору, то наше сприйняття реальності в дусі безперервного руху виявляється ілюзією, яку формує дискретна математична структура... Наше припущення вказує на платонічну природу реальності. Але на відміну від інших платонічних теорій, нашу ідею можна перевірити експериментально", — заявив Мір Файзал з університету Ватерлоо.

Читайте також: Американська компанія відновить виробництво "машини часу" з фільму "Назад в майбутнє"

Нагадаємо, що раніше Стівен Хокінг розповів про уявний час і передрік перемогу роботів над людьми.

Уявний час (у цьому випадку слово "уявний" не означає "вигаданий") - поняття в квантовій механіці, яке візуалізується за допомогою осі, перпендикулярній осі звичайного часу, що йде від минулого до сьогодення.

Хокінг вважає, що уявний час, можливо, є істинним, тому що більше підходить для опису законів Всесвіту, а "справжній" час - лише наших суб'єктивних уявлень.

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами Лента.ру / О.К.
Побачили помилку - контрол+ентер
Всього коментарів: 0
Вибір редакції