Будь в курсі усіх новин, встановивши додаток ТСН для . За допомогою цього простого та зручного додатка Ви не пропустите жодної події.

 

Вчені змоделювали клімат стародавньої Землі


США, 10 серпня 2010, 14:25 Друкувати

Ордовицький період тривав з 488 млн років тому до 443 млн років тому. Багато вчених вважають, що рівень CO2 в земній атмосфері в цей час значно - до 20 разів - перевищував сьогоднішній.

Земля
Вчені змоделювали клімат стародавньої Землі
Вчені реконструювали кліматичні пояси - широкі, однорідні в кліматичному відношенні області земної кулі - ордовицького періоду і виявили, що вміст вуглекислого газу в атмосфері в цей період був нижчим, ніж вважалося. Робота дослідників опублікована в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Ордовицький період тривав з 488 млн років тому до 443 млн років тому. Багато вчених вважають, що рівень CO2 в земній атмосфері в цей час значно - до 20 разів - перевищував сьогоднішній. Проте зробити однозначні висновки про точний зміст вуглекислого газу вчені не можуть, бо збереглося дуже мало ознак, за якими можна було б відновити цей параметр. Тим не менше, частина фахівців не впевнена в тому, що нинішні оцінки невірні, з причини того, що в ордовику мав місце короткий льодовиковий період. При високому вмісті в атмосфері CO2 - сильного парникового газу - така подія є малоймовірною.

Автори нової роботи намагалися з'ясувати кліматичні особливості ордовика, вивчаючи скам'янілі останки хітінозоа, - капсули розміром від 30 до 500 мікрометрів. На сьогоднішній день учені точно не знають, яка точна природа хітінозоа, але, згідно найбільш популярної точці зору, це скам'янілі кладки стародавніх мікроскопічних істот. Дослідники проаналізували географічну локалізацію хітінозоа і на підставі цих даних змогли відновити картину кліматичних поясів ордовицького періоду.

Вчені зробили висновок, що кліматичні пояси в ордовику зсунулися, однак зсув цей був вельми незначним і нагадував зміну в розташуванні поясів, що сталася в ході останнього льодовикового періоду. Настільки слабка зміна поясів, на думку авторів, вказує, що в атмосфері в ордовицький період містилося значно менше CO2, ніж було прийнято думати - за оцінками авторів, концентрація цього газу перевищувала поточну не більше ніж у п'ять разів.

Їхня робота побічно вказує на значущість глобального потепління. Раз клімат Землі залишався настільки стабільним протягом мільйонів років, надзвичайно різкі змін, що відбуваються зараз, можуть мати дуже серйозні наслідки.

Читайте також:

Науковці прогнозують спекотне літо у найближчі 7 років

Терміну "глобальне потепління" виповнилося 35 років

Через спеку Україні загрожують епідемія малярії та новий Чорнобиль

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Сортувати по:
даті    
популярності    
  • 777 10 августа, 16:38
    бред, деятельность человека, по большому счету, не оказывает сильного влияния на климат планеты
  • Прохожий 10 августа, 15:22
    интересно : тот, кто написал эту заметку понял сам хоть что-то? Уровень СО тут пляшет как хочет. Кроме того, " Їхня робота " ни на что никаким боком не указывает, потому что из этой информации НЕ СЛЕДУЕТ что климат Земли был стабильным миллионы лет. Пётр Первый, например, катался на коньках в Голландии. "Глобальное понижение температуры уже наблюдалось во всей Европе, в Северной Америке и Гренландии во время маундеровского минимума солнечной активности в 1645-1705 годах. В Голландии тогда замерзли все каналы, а в Гренландии вследствие наступления ледников люди были вынуждены оставить часть поселений"... Но "наслідки", конечно , будут.