Нове протистояння президента й уряду?

7 вересня, 2007, 16:08 299
Додати до обраного
Віктор Ющенко скасував видану нещодавно постанову Кабміну про посилення контролю над списками виборців.

Ющенко-Янукович
УНІАН
Президент зупинив дію урядової постанови, щойно вона була опублікована.
Кабінет міністрів України постановою №1097 від 5 вересня затвердив заходи щодо здійснення державного контролю за дотриманням порядку складання загальних списків виборців. 

Текст відповідної постанові за підписом прем’єр-міністра Віктора Януковича був розміщений на Урядовому порталі. 

Уряд зобов’язав Міністерство внутрішніх справ, Міністерство закордонних справ, Міністерство оборони, Міністерство юстиції України та Державний департамент з питань виконання покарань забезпечити взаємодію з регіональними органами влади та створеними ними робочими групами обліку виборців для своєчасного надання інформації, необхідної для складання, а також уточнення загальних списків виборців, створити належні умови для роботи працівників, відповідальних за організацію взаємодії із робочими групами та здійснювати контроль за роботою таких працівників. 

Міністерства та відомства також повинні організувати контроль за своєчасним наданням відповідним робочим групам інформації, передбаченої Законом “Про вибори народних депутатів України”, сприяти роботі контрольних груп, утворених для забезпечення громадського контролю за процесом складання і достовірністю загальних списків виборців. 

Уряд доручив МВС забезпечити належне виконання органами у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб вимог законів “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні” і “Про вибори народних депутатів України” та продовжити проведення із залученням дільничних інспекторів міліції вибіркових перевірок дотримання правил реєстрації громадян за місцем проживання (перебування), у тому числі тих, що тимчасово виїжджають за межі України, з обов’язковим інформуванням Центральної виборчої комісії, окружних виборчих комісій та робочих груп обліку виборців. 

Крім того, МВС, відповідно до урядової постанови, має провести роз’яснювальну роботу з громадянами, які з різних причин не отримали паспорта громадянина України встановленого зразка замість паспорта громадянина України, оформленого з використанням бланку паспорта колишнього Союзу РСР, вжити заходів до усунення зазначеними особами порушення законодавства з питань громадянства та паспортної служби, забезпечити своєчасне подання відповідними особами паспортів для заміни фотографії після досягнення ними 25- та 45-річного віку. 

МВС також повинно організувати взаємодію з відповідними органами військового управління, військовими комісаріатами, військовими частинами, закладами, установами та організаціями Збройних сил, інших військових формувань і правоохоронними органами з подання інформації, необхідної для забезпечення виконання закону “Про вибори народних депутатів України” та інших законодавчих актів. 

Уряд зобов’язав МВС інформувати про хід виконання цієї постанови один раз на тиждень Кабмін і Центральну виборчу комісію. Уряд також доручив Міністерству юстиції вжити невідкладних заходів до створення та забезпечення функціонування Державного реєстру актів цивільного стану громадян, внести в установленому порядку проекти відповідних актів законодавства. 

Крім того, Мін’юст був зобов’язаний один раз на тиждень подавати до відповідних територіальних органів і підрозділів служби громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб інформацію стосовно осіб, які змінили прізвище, ім`я або по батькові чи померли. 

МЗС та регіональні органи влади мають забезпечити надання необхідної допомоги у виконанні покладених на робочі групи обліку виборців завдань, вжити заходів до недопущення неправомірного втручання у діяльність таких груп представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, виборчих блоків, політичних партій, громадських організацій та громадян. Про випадки неправомірного втручання у процес складання, а також уточнення списків виборців негайно інформувати Кабінет міністрів України, Центральну виборчу комісію та вживати відповідних заходів. 

Уряд доручив Міноборони, іншим центральним органам виконавчої влади, які здійснюють керівництво військовими формуваннями, органам військового управління, військовим комісаріатам, керівникам (командирам) військових частин, закладів, установ та організацій Збройних сил, правоохоронним органам спеціального призначення і Державному департаменту з питань виконання покарань забезпечити функціонування відомчої системи електронного обліку громадян, що тимчасово перебувають у відповідних військових частинах, закладах, на підприємствах, в установах та організаціях. 

Держкомстатистики та його територіальні підрозділи повинні забезпечити у межах своїх повноважень постійну взаємодію з відповідними органами у справах громадянства для отримання інформації про динаміку міграційних процесів в Україні та її регіонах, зміну чисельності населення, пов’язану, зокрема, з виїздом громадян за межі України, про результати двічі на тиждень інформувати Кабінет міністрів України та Центральну виборчу комісію. 

Уряд доручив Міністерству праці та соціальної політики, Пенсійному фонду України, Державній податковій адміністрації разом з МВС забезпечити звіряння даних відповідних державних реєстрів та відомостей щодо реєстрації фізичних осіб за місцем проживання (перебування), за результатами якого здійснювати їх постійне оновлення, зокрема на підставі інформації, поданої органами у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб.

Вже сьогодні, 7 вересня, президент України Віктор Ющенко скасував постанову про посилення контролю над складанням списків виборців. 

Текст  указу № 828/2007 від 7 вересня було розміщено на офіційному сайті глави держави.

Також Ющенко звернувся із поданням до Конституційного суду України для вирішення питання про конституційність цієї постанови уряду. 

В указі Ющенко нагадує, що статтею 39 Закону України "Про вибори народних депутатів України" врегульовано порядок складання загальних списків виборців. Зокрема, частиною сімнадцятою цієї статті закону, з посиланням на яку Кабінет міністрів України видав названу постанову, визначено, що державний контроль за дотриманням органами, підприємствами, закладами, установами, організаціями, представництвами, командирами військових частин (формувань) порядку складання загальних списків виборців здійснюють Кабмін та ЦВК.
 

Віктор Ющенко, Віктор Янукович, Віталій Гайдук, Анатолій Гриценко
УНІАН
Можливо, це викличе конфлікт у владних колах.
“Разом із тим процедуру складання загальних списків виборців, а відтак і здійснення, зокрема, Кабінетом міністрів України державного контролю за дотриманням порядку складання саме загальних списків виборців Законом України "Про вибори народних депутатів України" передбачено лише під час проведення чергових виборів до Верховної ради України, які за статтею 77 Конституції України, статтею 15 Закону України "Про вибори народних депутатів України" проводяться у зв`язку із закінченням конституційного терміну повноважень Верховної ради України”, - пояснюється в документі. 

В указі також відзначається, що під час організації підготовки і проведення позачергових виборів народних депутатів України Законом "Про вибори народних депутатів України» передбачено складання лише списків виборців на виборчих дільницях та взагалі не передбачено складання загальних списків виборців. 

“Таким чином, постановою Кабінету міністрів України від 5 вересня 2007 року №1097 визначено заходи щодо здійснення державного контролю за непередбаченою та нездійснюваною процедурою виборчого процесу”, - резюмує президент.
 
На його думку, видавши постанову від 5 вересня 2007 року № 1097 "Про деякі заходи щодо здійснення державного контролю за дотриманням порядку складання загальних списків виборців", уряд  діяв усупереч Закону України "Про вибори народних депутатів України" та у спосіб, що ним не передбачено. 

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами РБК-Україна / Р.К.
Побачили помилку - контрол+ентер
7 вересня, 2007, 16:08 299
Додати до обраного
Всього коментарів: 0
Вибір редакції