НУ-НС прогнозує невдачу Мороза

12 вересня, 2007, 17:25 202
Додати до обраного
Микола Оніщук вважає, що КС не задовільнить позов Мороза щодо повноважності Верховної ради.

Микола Оніщук
УНІАН
Микола Оніщук.
Заступник голови штабу блоку “Наша Україна - Народна самооборона” з юридичних питань Микола Оніщук вважає, що голові Верховної ради України п'ятого скликання Олекандру Морозу не слід очікувати на роз’яснення Конституційного суду щодо рішення від 2002 року з приводу повноважності Верховної ради. 

Про це Оніщук сказав на прес-конференції в УНІАН щодо звернення Мороза до Конституційного Суду із проханням надати роз`яснення рішення КС від 17 жовтня 2002 року № 17-рп/2002 у справі за конституційним поданням 50 народних депутатів щодо офіційного тлумачення положень статей 75, 82, 84, 91, 104 Конституції України (щодо повноважності Верховної ради України).
 
Оніщук зазначив, що Конституція та законодавство України “не надають Конституційному суду України можливості роз’яснювати свої рішення, оскільки він ухвалює рішення щодо конституційності чи неконституційності актів або ж тлумачить норми закону і норми Конституції України”. 

“Такого акту діяльності КС як роз’яснення до цього часу не було”, - сказав представник НУ-НС.
 
Він вважає назване звернення Мороза “запізнілим, зважаючи на те, що правовідносини, які виникли у зв’язку з неповноважністю ВР виникли ще 1 червня цього року у зв’язку з ухваленням рішень з’їздів партї НУ та БЮТ, на яких повноваження 167 народних депутатів були припинені”. 

За його словами, рішення КС від 2002 року, про яке говорить О.МОРОЗ “однозначно тлумачить положення чинної Конституції і однозначно вимагає від парламенту для проведення пленарних засідань наявність у конституційному складі парламенту не менше 300 народних депутатів”. 

Оніщук сказав, що в рішенні КС прямо вказується, що вимога щодо наявності не менше 300 народних депутатів є обов’язковою не тільки, коли відбувається реєстрація народних депутатів за результатами виборів, а й для роботи парламенту впродовж усього скликання ВР.
 
Оніщук наголосив, що після “обнулення списків” блоком “Наша Україна” та БЮТ “ніякої реальної та фактичної можливості відновити конституцйну чисельність парламенту, крім проведення виборів не існує”.
 
Політик вважає, що Мороз, “як кожен громадянин України, може звернутися до КС, але очікувати від КС якоїсь іншої правової позиції, окрім тієї, що КС вже виклав у своєму рішенні насправді немає”. 

Оніщук також наголосив, що до Конституції України не вносилися у 2004 році зміни в частині зміни норм, що стосуються повноважністі парламенту України.

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами УНІАН / Р.К.
Побачили помилку - контрол+ентер
12 вересня, 2007, 17:25 202
Додати до обраного
Всього коментарів: 0
Вибір редакції