Подальша доля бюлетенів

9 жовтня, 2007, 21:44 409
Додати до обраного
Із 40-ка мільйонів виборчих бюлетенів отримують 170 тисяч рулонів туалетного паперу. Питання в тому, що ж корисніше?

Для цих виборів надрукували майже 40 мільйонів бюлетенів. Їх усі, поки не буде остаточних результатів виборів, зберігають. Важить увесь той фонд близько тонни, і з нього при переробці отримують 170 тисяч рулонів туалетного паперу. Що більше кандидатів, то довший бюлетень і тим більша його вага, відповідно ще більше вторсировини в окружкомах.

Як тільки Центрвиборчком оприлюднить офіційні результати виборів - виборчі бюлетені фактично втратять будь-яку цінність. Протягом 20 днів окружні територіальні виборчі комісії мусять їх здати на зберігання до архіву, де вони припадатимуть пилом впродовж 4 років.

Туалетний папір "Попкина радость" (Фото: kaktus.chita.ru)
Що більше кандидатів, то довший бюлетень і тим більша його вага, відповідно ще більше вторсировини в окружкомах (Фото: kaktus.chita.ru)
Бюлетеням з президентських виборів центрвиборчком дає три роки життя, а з виборів до місцевих рад - всього рік. Далі - утиль.

До однієї з кімнат у підвалі Бориспільської міськради ніхто не заходить без супроводу зберігачки фонду. Лише у неї ключі від бюлетенів тутешнього округу. Після виборів - бюлетені опечатали, надписали вміст кожної коробки і поклали на зберігання.

Із тонни бюлетенів, така приблизна вага цього фонду, при переробці отримують 170 тисяч рулончиків туалетного паперу. Що більше кандидатів, то довший бюлетень, більша вага - відповідно, ще більше вторсировини.

На відміну від бюлетенів, протоколи виборчих комісій зберігаються вічно. Не має значення, чи це вибори до Верховної Ради, чи до місцевих рад.

Цю документацію зберігають окремо від іншої. На неї попит. Колишнім депутатам місцевих рад нині перераховують пенсії. Вивчаючи документи минулого, можна провести паралелі з сьогоденням, вже тоді були, так би мовити, "професійні" депутати.

У архіві столичної області останні надходження - це протоколи з минулих виборів до Верховної Ради. Саме з ними в архівістів найбільше мороки. І досі сюди ходять слідчі вилучити той чи інший документ, переважно, пов’язаний із фінансуванням виборів.

Поруч з протоколами один окружком зібрав і теку з агітматеріалами. Її теж взяли на зберігання.

За всю новітню історію України ще ні разу бюлетені не вилучали з архіву для перерахунку. А такі безцінні папірці, надто для кандидатів під час підрахунку голосів - після їхнього оголошення повернуться до хати не менш необхідним товаром.

Яка подальша доля виборчих бюлетенів?

9 жовтня, 2007, 00:00

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами ТСН / А.Ф.
Побачили помилку - контрол+ентер
9 жовтня, 2007, 21:44 409
Додати до обраного
Всього коментарів: 0
Вибір редакції