Адвокат родичів жертв катастрофи MH17 пояснив, чому у справі з'явилося ім'я Путіна

Адвокат родичів жертв катастрофи MH17 пояснив, чому у справі з'явилося ім'я Путіна

Фото: Reuters

Джеррі Скіннер впевнений в успіху позову. Інша справа, що його розгляд може затягнутися на роки.

Адвокат родичів жертв аварії рейсу MH17 на Донбасі Джеррі Скіннер, який вимагає у Європейському суді з прав людини $ 330 мільйонів компенсації від Росії, каже, що президент РФ Володимир Путін має понести відповідальність.

Про це він заявив в інтерв'ю Reuters, передає Українська правда.

Він пояснив, що не має особистого конфлікту інтересів з Путіним, але оскільки президент Росії повністю контролює державу, то має нести відповідальність за її дії.

"Ніщо не відбувається в Росії без його (Путіна - ред.) схвалення, тому опосередковано – він відповідальний", – каже адвокат.

Скіннер, який представляє в суді позов сіднейської юридичної фірми LHD проти Росії і Путіна, каже, що він упевнений в успіху, але допускає, що розгляд справи може зайняти роки.

За словами адвоката, позов підкріплений показами свідків, фотографіями, відеозаписами і даними геолокації.

"Є всі необхідні матеріали, і навіть без російських даних я з упевненістю можу заявити, саме через росіян сталося те, що сталося," – сказав він.

Родичі загиблих пасажирів малайзійського "Боїнга" у трагедії вважають винним Путіна

Родичі загиблих пасажирів малайзійського "Боїнга" у трагедії вважають винним Путіна

Як повідомлялося, австралійська юридична фірма подала позов проти Росії і президента Володимира Путіна в Європейський суд з прав людини від імені сімей жертв збитого в 2014 році малазійського літака MH17. У позові фігурують імена 33 найближчих родичів жертв з Австралії, Нової Зеландії Та Малайзії.

Позов був поданий 9 травня і називає Російську Федерацію і її президента Путіна відповідачами. Родичі жертв вимагають у відповідачів компенсації у розмірі $ 10 млн за одного загиблого пасажира. Таким чином, загальна сума позову становить 330 мільйонів.

У Кремлі, в свою чергу, заявили, що нічого не знають про цей позов.

Нагадаємо, що авіакатастрофа Boeing 777 "Малайзійських авіаліній", який летів із Амстердама в Куала-Лумпур, сталася 17 липня 2014 року поблизу населеного пункту Грабове Донецької області. Жертвами падіння літака стали 298 людей, серед яких 15 членів екіпажу.

14 липня Малайзія внесла до Ради Безпеки ООН проект резолюції про створення міжнародного трибуналу з розслідування падіння Boeing 777 над Донбасом. Цю ідею підтримали також Нідерланди, Україна, Австралія і Бельгія. У Кремлі ж вважають цей крок передчасним і заблокували документ.

13 жовтня 2015 року Рада Безпеки Нідерландів оприлюднила власний звіт щодо авіакатастрофи пасажирського лайнера Boeing 777 "Малайзійських авіаліній". Згідно із документом, літак був уражений частинами ракети 9N314M, випущеної з ПЗРК "Бук"; було встановлено, що вихідна точка запуску розташована на території близько 320 квадратних кілометрів на території східної України; Україна не дала адекватної оцінки ризику для цивільної авіації; в України було достатньо підстав для закриття повітряного простору над окупованими територіями. Під час оприлюднення технічних висновків журналістам та родичам загиблих показали реконструйовані частини літака малайзійських авіаліній.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Доповідь щодо MH17: оголошено імена підозрюваних
Наступна публікація