Адвокатів Корбана викликали на допит до прокуратури

Повістки отримали троє правозахисників.

Прокуратура Києва викликала на допити трьох адвокатів, які пов'язані зі справою лідера партії УКРОП Геннадія Корбана.

Правозахисників мають допитати в рамках кримінального провадження щодо створення умов, які сприяли діяльності злочинної організації, що її начебто сформував Геннадій Корбан.

Про це повідомила на своїй сторінці у мережі Facebook адвокат політика Оксана Томчук.

За її словами, свої повістки на допит вона отримала вже за два дні після відкриття провадження – 22 січня, просто в будівлі суду, де її "героїчно" відшукав цілий підрозділ СБУ.

Томчук опублікувала відповідні документи, із яких випливає , що доручення на "розшук" захисників та вручення їм повісток було виписане на ім'я працівника СБУ Павла Демчини, якого сам Корбан назвав керівником свого викрадення 31 жовтня у Дніпропетровську.

Слід зауважити, що крім Томчук, повістки до прокуратури отримали адвокат Корбана - Андрій Богдан та Ігор Черезов, який виступає правозахисником Олега Мартинова, підозрюваного у справі політика.

Допити було призначено на три дні, з 25 по 27 січня. Зокрема, час першого допиту Томчук практично співпадає із часом засідання Апеляційного суду за скаргами на арешт Геннадія Корбана, в якому вона братиме участь.

На думку захисників, такі дії є прямим тиском на них з боку прокуратури.

"Це прямий тиск і погрози на адресу адвокатів з метою перешкодити нам захищати нашого клієнта. Помста за те, що ми публічно висвітлюємо, яким примітивізмом і заангажованістю відзначаються всі обвинувачення прокуратури", – вважає Андрій Богдан, повідомили у прес-службі партії.

Нагадаємо, 28 грудня 2015 року суддя Дніпровського районного суду Києва Микола Чаус прийняв рішення про арешт Геннадія Корбана на два місяці. Перед цим політик був примусово доправлений до Києва. У Генпрокуратурі повідомили про сумніви та підозри, що у Корбана дійсно проблеми зі здоров'ям, адже його обстежили в дніпропетровській клініці, якою він нібито володіє через афілійованих осіб.

25 грудня під час засідання лідеру партії стало зле і його госпіталізували в лікарню Інституту Амосова, де провели стентування. Пізніше в лікарні винесли медичний висновок про задовільний стан здоров'я.

26 грудня Микола Чаус задовольнив клопотання прокуратури про доставку Корбана до суду, але через поганий стан здоров'я політика завершити розгляд справи у суботу не вдалося. Суд перенесли на 27 грудня і тривав він до майже 14 години 28 грудня.

13 січня цього року Апеляційний суд Києва переніс розгляд скарги захисту Геннадія Корбана щодо арешту та утримання в СІЗО. Засідання у справі поновиться 22 січня.

Наразі Геннадій Корбан утримується в СІЗО СБУ в Києві. Захист політика вважає переведення порушенням норм чинного законодавства України і обвинувачує слідство у спробі тиску.

22 січня  ГПУ провела брифінг, присвячений оприлюдненню нової порції документів які, як стверджується, було вилучено під час обшуків у приміщеннях Корбана.

Показані документи, за твердженням ГПУ, доводять дачу хабарів працівникам управління по боротьбі з економічними злочинами та прокуратури. Стверджується, що на виборчу кампанії у Чернігові за три місяці Корбан витратив 2,6 млн доларів.

Повʼязані теми:

Наступна публікація