Австралійський експерт визнав загибель пасажирів MH17 на Донбасі масовим вбивством

Австралійський експерт визнав загибель пасажирів MH17 на Донбасі масовим вбивством

Фото: Reuters

Смертельні травми були завдані жертвам катастрофи MH17 "в результаті дій досі невідомої особи чи групи осіб, які навмисно запустили в лайнер ракету", - йдеться у звіті австралійського слідчого.

Майкл Барнс, коронер австралійського штату Новий Південний Уельс, оголосив результати розслідування обставин загибелі шести громадян Австралії, які перебували на борту малайзійського "Боїнга", збитого в 2014 році в небі над Донбасом. За його словами, їх загибель стала "частиною масового вбивства".

Як повідомила у вівторок, 17 травня, телекомпанія Sky News Australia, з відповідним запитом до Барнса звернулися родичі загиблих. Про це пише DW.com.

За словами коронера, смерть пасажирів настала в результаті "навмисних, злочинних дій на іншому боці Землі". Барнс впевнений, що руйнування лайнера сталося через детонацію боєголовки. Своєю чергою смертельні поранення були нанесені жертвам "в результаті дій досі невідомої особи чи групи осіб, які навмисно запустили в лайнер ракету", – сказано у звіті.

Майкл Барнс зазначив також, що багато важливих деталей катастрофи досі залишаються невідомими, проте "було б безглуздо не визнати, що ці смерті були частиною масового вбивства".

Нагадаємо, що авіакатастрофа Boeing 777 "Малайзійських авіаліній", який летів з Амстердама в Куала-Лумпур, сталася 17 липня 2014 року біля населеного пункту Грабово Донецької області.

Жертвами падіння літака стали 298 чоловік, серед яких 15 членів екіпажу.

14 липня Малайзія внесла до Ради Безпеки ООН проект резолюції про створення міжнародного трибуналу з розслідування падіння Boeing 777 над Донбасом. Цю ідею підтримали також Нідерланди, Україна, Австралія і Бельгія. У Кремлі ж вважали цей крок передчасним і заблокували документ.

13 жовтня 2015 року Рада Безпеки Нідерландів оприлюднила власний звіт по авіакатастрофі пасажирського лайнера Boeing 777 "Малайзійських авіаліній". Згідно з документом, літак був уражений частинами ракети 9N314M, випущеної з ПЗРК "Бук"; було встановлено, що вихідна точка запуску розташована на території близько 320 квадратних кілометрів на території східної України; Україна не дала адекватної оцінки ризику для цивільної авіації; у України було достатньо підстав для закриття повітряного простору над окупованими територіями. Під час оприлюднення технічних висновків журналістам і родичам загиблих показали реконструйовані частини літака малайзійських авіаліній.

Своєю чергою українські фахівці заявили, що авіаційна влада перевиконала рекомендацію і встановила межу в 10 кілометрів.

Раніше один з авторів доповіді Bellingcat з розслідування причетність російських військових до знищення малазійського Boeing MH17 Деніел Ромейн піддав сумніву той факт, що зенітну установку "Бук" могли відправити на Донбас без відома президента РФ Володимира Путіна. У своєму розслідуванні дослідники встановили, що бійці другого дивізіону 53-ї зенітно-ракетної бригади з Курська доставили до українського кордону "Бук", з якого збили літак MH-17. Ромейн зазначає, що рішення про перекидання ЗРК на Схід України має прийматися "на більш високому рівні, ніж на 53-я бригада". У документі, зокрема, є прізвища командирів 20-ї армії РФ і Західного військового округу, ймовірно причетних до цього.

Експерти назвали підозрюваних в атаці на MH-17

Експерти назвали підозрюваних в атаці на MH-17

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Доповідь щодо MH17: оголошено імена підозрюваних
Наступна публікація