Коломойський зробив заяву по справі Корбана і вимагає припинити репресії

Коломойський зробив заяву по справі Корбана і вимагає припинити репресії

Ігор Коломойський прокоментував справу Корбана. / Фото: УНІАН

Колишній голова Дніпропетровської ОДА закликає скликати нову конституційну комісію і очистити судову систему.

Український бізнесмен і колишній голова Дніпропетровської ОДА Ігор Коломойський зробив офіційну заяву у справі Геннадія Корбана і вимагає від влади негайно припинити політичні репресії проти десятків людей і забезпечити великий суспільний компроміс. Текст заяви, яку бізнесмен передав ТСН.ua, наводимо повністю.

"Очевидно, що судовий процес над Корбаном модерується не судом, а третіми особами із зовнішніх кабінетів. Цим процесом влада дискредитувала свої наміри провести судову реформу, її можна вже не продовжувати.

Вперше в Україні влада організувала судові процеси, непрозоро вибираючи підсудність і зручні для себе районні суди. Раніше ніколи не застосовувалася практика географічного перенесення судових засідань без судового контролю та рішень про це вищестоящих судів.

Не довівши до кінця задеклароване очищення судової системи, влада взяла в заручники всіх суддів країни через механізми загроз, публічної дискредитації, люстрації, переатестації і їх кримінального переслідування.

Розпочаті тиждень тому президентом України нові конституційні ініціативи реформування судів вже не наберуть 300 голосів депутатів і приречені на провал. Це означає, що в процесі цієї довгої парламентської процедури українські судді будуть знаходитися в об'єктивній залежності від президентської адміністрації, яка контролює більшість у Вищій раді юстиції та Вищій кваліфікаційній комісії суддів.

Влада повинна негайно припинити політичні репресії проти десятків людей і забезпечити великий суспільний компроміс і консенсус.

Щоб повернути довіру до судової реформи, потрібно негайно скликати нову конституційну комісію, виключивши участь у ній чиновників і депутатів. Все має початися заново, з чистого аркуша", - заявив екс-глава Дніпропетровської ОДА.

Нагадаємо, Геннадій Корбан був керівником апарату в Дніпропетровській ОДА, коли нею керував Ігор Коломойський. Корбан активно співпрацював з волонтерами та організовував допомогу військовим в зоні АТО.

31 жовтня у Дніпропетровську СБУ затримала лідера УКРОПу Геннадія Корбана. Крім того, правоохоронці провели обшуки в офісах партії і помешканнях членів політсили, в тому числі і її лідера.

СБУ та ГПУ у спільній заяві повідомили, що "вивчають причетність Корбана до керівництва організованою злочинною організацією". Нібито СБУ викрила розтрати грошей благочинного фонду, який збирав допомогу для бійців АТО. І це СБУ називає лише одним з епізодів обвинувачення. 

6 листопада Печерський суд обрав для Корбана запобіжний захід у вигляді домашнього арешту строком на 2 місяці цілодобово - до 31 грудня 2015 року. Генпрокуратура оскаржила його, а 17 листопада апеляційний суд переніс засідання щодо запобіжного заходу лідеру УКРОПу на 1 грудня.  Корбана залишили під домашнім арештом до кінця року.

Увечері 24 грудня в квартиру до Геннадія Корбана увірвалися озброєні спецназівці і вивезли його в невідомому напрямку.

Пізніше стало відомо, що Корбан був доставленний в Київ співробітниками СБУ. У Генпрокуратурі повідомили про сумніви і підозри, що політик дійсно має проблеми зі здоров'ям, адже його обстежували у дніпропетровській клініці, якою він нібито володіє через афілійованих осіб.

25 грудня слідчі Генеральної прокуратури України внесли до Дніпровського районного суду Києва клопотання про обрання запобіжного заходу КорбануПрокурори вимагають утримання політика під вартою. Під час засідання Корбану стало погано і його госпіталізували до лікарні інституту Амосова, де йому зробили стентування. Пізніше в лікарні винесли медичний висновок про задовільний стан здоров'я лідера УКРОПу.

26 грудня суддя Микола Чаус задовольнив клопотання прокуратури про силовий привід і доставлення Корбана до суду, але через поганий стан здоров'я політика завершити розгляд справи у суботу не вдалося. Суд перенесли на 27 грудня і він триває досі. 

Зазначимо, що в. о. голови інституту ім. Амосова Василій Лазоришинець, під керівництвом якого було винесено медичний висновок про задовільний стан здоров'я Корбана, є фігурантом корупційних скандалів. Також у справі Корбана є і інші учасники, які перебувають у прямій залежності від правлячої влади. З'ясувалося, що головуючий по справі Корбана суддя Микола Чаус знаходиться в процедурі звільнення за порушення присяги.

Адвокати вже давно називають Чауса одним з головних фальсифікаторів справ у столиці. Він відзначився репресіями над автомайданівцями взимку 2014-го і перебуває під слідством. Показово, що ім'я Чауса вже не раз звучала на засіданнях дисциплінарної комісії Вищої ради юстиції.

Крім цього, стало відомо, що голова Дніпровського суду Києва Неля Ластівка іноді допомагає заробити на життя Ігорю Кононенку і Руслану Князевичу, які саме в цьому суді встановлюють контроль над найбільшим в Києві торговим центром Sky Mall.

В останні дні тижня розгортається друга серія детективу навколо Геннадія Корбана

В останні дні тижня розгортається друга серія детективу навколо Геннадія Корбана

Повʼязані теми:

Наступна публікація