Порошенко підписав революційний закон про судоустрій і статус суддів

© Сайт президента України
Закон вдосконалює процедуру кваліфікаційного оцінювання всіх суддів та передбачає їхнє призначення виключно за результатами публічного конкурсу.

Сьогодні, 13 липня, президент України Петро Порошенко підписав Закон України "Про судоустрій і статус суддів".

Про це повідомляється на офіційному сайті президента України.

Як повідомляє прес-служба глави держави, головним завданням закону є "імплементація оновлених конституційних засад здійснення правосуддя для забезпечення незалежності та деполітизації судової влади, посилення її відповідальності перед суспільством, запровадження нових засад формування суддівського корпусу, посилення ролі громадськості щодо контролю за доброчесністю та етичністю представників суддівського корпусу й оптимізація системи судоустрою".

Закон вдосконалює процедуру кваліфікаційного оцінювання всіх суддів, розпочату відповідно до Закону України "Про забезпечення права на справедливий суд". "Оцінювання проводитиметься за критеріями компетентності (професійної, особистої, соціальної тощо), професійної етики та доброчесності. Кваліфікаційне оцінювання за критерієм професійної компетентності буде проводитись з урахуванням принципів інстанційності та спеціалізації", - йдеться у повідомленні.

Також закон передбачає перехід до триланкової судової системи та утворення протягом шести місяців з моменту набуття ним чинності нового Верховного Суду, у складі якого діятимуть Велика Палата, функцією якої є уніфікація судової практики та вирішення юрисдикційних спорів, та чотири касаційні суди, функцією яких є розгляд справ в касаційному порядку.

Важливо зазначити, що судді призначатимуться виключно за результатами публічного конкурсу та кваліфікаційного оцінювання як його складової. В конкурсі на посаду судді Верховного суду матимуть право брати участь як діючі судді, так і кандидати з не менш ніж 10-річним стажем наукової роботи у сфері права або адвокатської діяльності.

Нагадаємо, 2 червня, Рада ухвалила нову редакцію закону про судоустрій і статус суддів 4734 за основу і в цілому. За нього проголосували 281 депутат.

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами Сайт президента України /
Побачили помилку - контрол+ентер
Останні Перші Популярні Всього коментарів: 2
  • Васілій Пупкин Васілій Пупкин 13 липня, 17:42 Згоден 0 Не згоден 0 ВИСНОВОК Верховного Суду України на проект Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (реєстр. № 4734 від 30 травня 2016 року) http://www.scourt.gov.ua/clients/vsu/vsu.nsf/7864c99c46598282c2257b4c0037c014/acbcb171d8d0156fc2257fc600355241/$FILE/ВИСНОВОК_4734.PDF відповісти цитувати Дякуємоспам
Вибір редакції