У ЄС наполягають на виведенні Росією військ і передаванні Україні контролю над кордоном

У ЄС наполягають на виведенні Росією військ і передаванні Україні контролю над кордоном

Фото: Reuters

Водночас про скасування санкцій, які запровадили через анексію Криму, наразі не йдеться.

Голова підрозділу з питань "Східного партнерства" Зовнішньої служби Європейського Союзу Дірк Шубель спростував висловлювання міністра фінансів Франції Эммануэля Макрона щодо того, що санкції з РФ можуть бути зняті вже влітку цього року.

Про це він заявив у Європарламенті, пише УНІАН.

За словами Шубеля, Євросоюз зніме економічні санкції з Росії лише у випадку повного виконання Мінських домовленостей.

"Це також включає виведення всіх незаконних чи законних російських збройних підрозділів з окупованих територій, а, по-друге, щоб 400 плюс кілометрів неконтрольованого кордону було повернуто назад під контроль української влади", - додав він.

Водночас Шубель запевнив, що питання щодо санкцій, які пов'язані з Кримом, наразі зовсім не порушується і вони пов'язані з поверненням Криму Україні.

Зазначимо, про сподівання щодо можливості зняти санкції у найближчі кілька місяців у разі втілення Мінських домовленостей 22 січня у Давосі заявив і держсекретар США Джон Керрі.

Нагадаємо, у Кремлі розкритикували проект конституційних змін щодо децентралізації в Україні, одразу ж після того, як президент України представив його громадськості в липні 2015 року. За словами прес-секретаря президента РФ Дмитра Пєскова, передбачені проектом зміни суперечать Мінським угодам. Своєю чергою, глава МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що Конституція України має узгоджуватися з донецькими та луганськими бойовиками. Він також означив як порушення розроблення змін до Конституції України спільно з Венеціанською комісією, зауваживши, що співпраця з ВК не передбачена Мінськими угодами.

У серпні глава Володимир Путін у розмові з європейськими лідерами зазначив, що конституційну реформу українська влада має погоджувати з бойовиками "ДНР" та "ЛНР".

Ватажки псевдореспублік також відреагували на проправки. На їхню думку, зміни передбачають не децентралізацію, а централізацію влади та суперечать домовленостям у Мінську.

У січні 2016 року  Путін заявив про відмову повернути Україні контроль за українсько-російським кордоном на Донбасі до внесення змін у Конституцію. За його словами, в Мінських угодах прописано, що відновлення повного контролю за державною межею здійснюється за умов проведення конституційної реформи.

Коментуючи пропозицію Петра Порошенка створити нову дорожню карту для виконання сторонами Мінських домовленостей  представник Росії в тристоронній контактній групі Борис Гризлов зазначив, що Україна не погодила з бойовиками і не прийняла поправки в Конституцію і в закон про Особливий статус Донбасу. Без цього, за його словами, реалізувати інші пункти Мінських угод неможливо.

Повʼязані теми:

Наступна публікація