У ГПУ прокоментували рішення Суду ЄС про скасування санкцій проти посадовців часів Януковича

У ГПУ прокоментували рішення Суду ЄС про скасування санкцій проти посадовців часів Януковича

Через це рішення Рада ЄС може відмовитися продовжити санкції проти цих людей.

Рішення Суду ЄС про скасування арешту активів скандальних посадовців часів Януковича зменшує шанси продовжити санкції ЄС щодо цих людей ще на рік.

Про це він в ефірі "3s.tv" заявив заступник генпрокурора Віталій Касько, передає Українська правда.

"Чи існує прямий зв'язок між цим рішенням суду й рішенням Ради ЄС? Немає. Але є опосередкований зв'язок. Це питання буде обговорюватися країнами ЄС, і це зменшує шанси на продовження санкцій щодо екс-чиновників на наступний рік", - сказав він.

Касько додав, що ніяких юридичних наслідків, крім політичних, це рішення суду про скасування санкцій не несе.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що низка скандальних посадовців часів Януковича виграли справу в суді ЄС щодо санкцій. Ідеться про екс-прем'єра України Миколу Азарова, його сина Олексія, екс-главу Нацбанку Сергія Арбузова, нардепа Сергія Клюєва та  екс-міністра енергетики та вугільної промисловості Едуарда Ставицького.

Суд встановив, що посадові особи не можуть бути піддані санкціям лише через те, що в третій країні розпочато попереднє розслідування їхніх дій. Всі без винятку активи цих осіб, арештовані в ЄС, мають бути "розморожені". Разом з тим, в силі залишається друге рішення Ради ЄС, яким санкції було продовжено ще на один рік. Тому всі ці особи, крім сина Азарова, залишаються під дією санкцій Євросоюзу.

П'ятеро високопосадовців часів Януковича позбулися частини санкцій

П'ятеро високопосадовців часів Януковича позбулися частини санкцій

Як відомо, 6 березня 2014 року ЄС застосував економічні санкції стосовно екс-президента Віктора Януковича, колишнього очільника МВС Віталія Захарченка, екс-генпрокурора Віктора Пшонки, екс-голови СБУ Олександра Якименка, колишнього першого заступника глави Адміністрації президента Андрія Портнова, екс-міністра юстиції Олени Лукаш, колишнього віце-прем'єра Сергія Арбузова, екс-глави АП Андрія Клюєва та його брата Сергія Клюєва, колишнього заступника глави МВС Віктора Ратушняка, сина екс-прокурора Артема Пшонки, екс-прем'єра Миколи Азарова та його сина Олексія Азарова, бізнесмена Сергія Курченка, екс-міністра освіти Дмитра Табачника, екс-міністра охорони здоров'я Раїси Богатирьової та колишнього радника президента Ігоря Калініна. З Віктора Януковича-молодшого санкції були зняті у зв'язку з його загибеллю.

У березні 2015 року Якименка, Олексія Азарова і Калініна виключили зі списку санкцій. Замість них до оновленого списку потрапили екс-перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов, народний депутат Юрій Іванющенко, екс-міністр доходів і зборів Олександр Клименко та екс-міністр енергетики Едуард Ставицький.

Крім того, 8 січня набуло чинності рішення Суду ЄС про зняття санкцій з колишнього першого заступника глави АП Андрія Портнова. Справа Портнова тягнулася майже весь 2015 рік. У лютому минулого року екс-чиновник поскаржився суду ЄС на те, що ГПУ фальсифікувала документи щодо розтрати ним державних коштів. 26 жовтня 2015 року суд ЄС визнав безпідставними санкції проти Портнова та зняв арешт із його майна.

28 січня стало відомо, що низка посадовців часів Януковича виграли справу в суді ЄС про зняття санкцій. Ідеться про обох Азарових, Арбузова, Клюєва та Ставицького.

Однак у ГПУ запевнили, що санкції проти них продовжують діяти. Справа у тому, що рішення суду Люксембургу скасувало лише санкції, накладені на низку українських високопосадовців 6 березня 2014 року тривалістю на рік. При цьому весною 2015 року були накладені нові санкції тривалістю до березня 2016 року, які ніхто не скасовував.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Наступна публікація