У НАБУ пояснили, чому Онищенко не може бути підозрюваним

У НАБУ пояснили, чому Онищенко не може бути підозрюваним

Олександр Онищенко / Фото: УНІАН

Сьогодні він зустрівся із директором бюро Артемом Ситником.

У НАБУ заявили, що доки Верховна Рада не позбавить недоторканності нардепа Олександра Онищенка, він не може бути підозрюваним.

Про це повідомила речник бюро Дар'я Манжура, передає Українська правда.

Вона зазначила, що заяву Онищенка, в якій він просив передати йому певні документи, в НАБУ зареєстрували.

"Заяву зареєстрували. Онищенка прийняв Ситник (Артем Ситник, директор НАБУ – ред.). У найближчий час допитувати його не планують", - розповіла речниця, пояснивши, що Онищенка вже допитували, тому потреби такої немає.

"Під час зустрічі пану Онищенку було роз'яснено його процесуальний статус. Повідомлено про те, що у зв'язку з його статусом народного депутата, поки з нього не знімуть недоторканість, він не може бути підозрюваним. Йому також роз'яснили підстави, за якими було взято під варту "його людей", - зазначили в НАБУ.

Манжура додала, що на розгляді Комітету з питань регламенту ВР є подання на надання дозволу на затримання та арешт Онищенка, до нього є додатки, тож у Онищенка є змога ознайомитися з цими документами та будь-якими іншими матеріалами, наданими на вимогу профільного комітету.

Також, за словами Манжури, Онищенку нагадали, що з 4 грудня 2015 року НАБУ розслідує кримінальне провадження щодо договорів спільної діяльності з "Укргазвидобуванням". Давати пояснення детективу Онищенко відмовився.

Чому справа Олександра Онищенка стала головною детективною історією тижня

Чому справа Олександра Онищенка стала головною детективною історією тижня

Нагадаємо, що 15 червня детективами НАБУ та прокурорами САП в рамках розслідування корупційної схеми з перепродажу газу, видобутого в рамках спільної діяльності з державним підприємством "Укргазвидобування", було здійснено 37 обшуків у Львові, Дніпрі та Києві. 

Фігуранти газової схеми завдали державі збитків на 3 млрд грн. З яких 1,6 млрд – це кошти, отримані в результаті перепродажу газу посередниками та виведені через фіктивні підприємства. 1,3 млрд грн – це несплачена сума ренти за користування надрами.

Одним з організаторів розкрадання державного газу називають народного депутата Олександра Онищенка. Статті, які інкримінуються нардепу, передбачають покарання від 7 до 12 років ув'язнення.

У результаті обшуків у справі щодо "схем Онищенка" затримали десять із 20-х фігурантів справи. Серед причетних є і посадові особи державного ПАТ "Укргазвидобування".

17 червня слідчий суддя обрав запобіжний захід у вигляді арешту з можливістю звільнення під заставу в розмірі 200 млн грн керівнику підприємства, якого правоохоронці підозрюють у причетності до злочинної схеми при реалізації газу, видобутого при спільній діяльності з ПАТ "Укргазвидобування".

18 червня було заарештовано на два місяці екс-заступника глави правління НАК "Нафтогаз України" Олександра Кацубу з правом внесення застави в розмірі 450 млн грн.

Пізніше арештували ще кількох фігурнатів справи - Валерія Посного (сума застави 1 млн грн), Олега Рябошапку (сума застави 1,5 млн грн), Владислава Купріяненка (сума застави 20 млн грн), Лесю Железняк (сума застави 50 млн грн) і Микиту Іванова (сума застави 50 млн грн).

Як діяла "схема Онищенка" через яку підприємства "відмивали" мільярди, читайте на ТСН.ua за цим посиланням.

Повʼязані теми:

Наступна публікація