У Представництві ЄС розкритикували закон про електронне декларування доходів українських чиновників

Голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінський© Представництво Євросоюзу в Україні
Томбінський радить змінити законодавство щодо призначення спеціалізованого антикорупційного прокурора.

Ухвалений Верховною Радою закон про електронне декларування доходів чиновників розчарував голову Представництва Євросоюзу в Україні Яна Томбінського.

"Він не відповідає антикорупційним зобов'язанням, що їх взяло на себе керівництво України. Потрібно вдатися до негайних дій, аби створити ефективну систему перевірки декларування статків і забезпечити спроможність виконання своїх обов'язків Національною агенцією із питання запобігання корупції, спрямованих на перешкоджання та викриття корупції", – йдеться у заяві посла.

Водночас Томбінський привітав ухвалення в першому читанні законів про удосконалення засад діяльності Національної агенції України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, та результативне голосування про удосконалення процедури арешту майна та інституту спеціальної конфіскації.

Читайте також: "Радикальних змін не буде". Томбінський прокоментував відставку Абромавичуса

"Обидва закони відповідають стандартам ЄС. Я чекаю на схвалення обох версій законів у другому читанні", – йдеться у заяві, яка опублікована на офіційній сторінці Представництва ЄС в Україні в мережі Facebook.

Томбінський також заявив, що у проекті закону "Про прокуратуру" міститься й досі забагато дискреційної влади генерального прокурора, що "дозволяє йому відхиляти кандидатури на посаду спеціалізованого антикорупційного прокурора, якого призначає незалежна відбіркова комісія".

"Подальші зміни до закону повинні владнати це питання, аби гарантувати повну незалежність спеціалізованого антикорупційного прокурора", – наголосив голова Представництва ЄС в Україні.

Тим часом спікер Верховної Ради Володимир Гройсман заявив, що вчорашнє провальне голосування за відставку Кабміну, але визнання парламентом незадовільної роботи уряду посилило політичну кризу в Україні.

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Всього коментарів: 0
Вибір редакції