Україна втрачає лідерство серед країн Східного партнерства

Україна продовжує втрачати позиції лідера євроінтеграції© Дзеркало тижня. Україна
Політика 30 травня, 2012, 11:34 2523 6
Додати до обраного
Україна перебуває позаду не лише Молдови та Грузії, але й Вірменії з погляду виконання "домашнього завдання" – запровадження стандартів ЄС.

Україна продовжує втрачати позиції лідера євроінтеграції серед країн Східного Партнерства. Про це свідчать результати Індексу європейської інтеграції країн Східного Партнерства 2012, повідомляє Міжнародний фонд "Відродження".

Згідно з дослідженнями, Молдова, Грузія та Вірменія демонструють високий рівень наближення до стандартів Євросоюзу. Україна між тим демонструє подальше погіршення за показниками демократії та ринкової економіки, передусім бізнес-клімату.

У результаті Індекс фіксує приблизно співмірний рівень демократії в Україні, Грузії та Вірменії, тоді як показники Азербайджану наблизилися до показників Білорусі.

Результати Індексу-2012 свідчать про те, що Молдова випереджає інші країни Східного Партнерства передусім за рівнем демократії, рівнем контактів між людьми з ЄС й інституційним забезпеченням європейської інтеграції.

Молдова також демонструє високі показники допомоги з боку ЄС. Це може бути свідченням запровадження політики ЄС "більше за більше": більше підтримки з боку ЄС у відповідь на більш успішні внутрішні реформи.

Україна тим часом тримає лідерство у сфері інтенсивності та глибини зв'язків із ЄС, передусім на рівні політичного діалогу, економічної співпраці та співпраці у таких секторах, як свобода, юстиція, правосуддя, транспорт та енергетика.

Натомість Україна перебуває позаду не лише Молдови та Грузії, але й Вірменії з погляду виконання "домашнього завдання" – запровадження стандартів ЄС на різних рівнях.

Що стосується інституційного забезпечення європейської інтеграції, Україна досі перебуває позаду Молдови та Грузії. При цьому в Україні досить розвинута система адаптації законодавства. Утім, ця система поки що формальна, оскільки, як свідчать результати Індексу, рівень запровадження стандартів ЄС в Україні низький.

Результати ґрунтуються на дослідженні, яке здійснила група з понад 50 експертів з усіх країн Східного Партнерства – України, Молдови, Білорусі, Грузії, Вірменії й Азербайджану. Дослідження провели Міжнародний фонд "Відродження" й "Open Society Foundations".

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами Українська правда / А.К.
Побачили помилку - контрол+ентер
Політика 30 травня, 2012, 11:34 2523 6
Додати до обраного
Останні Перші Популярні Всього коментарів: 6
  • vitoss2012 vitoss2012 30 травня, 12:46 Згоден 9 Не згоден 0 Слава Україні!!!!Руському БИЛУ рекомендую починати вивчати УКРАЇНСЬКУ мову " потому что рускій язик ето сплошная пошлятіна" відповісти цитувати Дякуємоспам Дмитрий Павленко Дмитрий Павленко 30 травня, 13:10 Згоден 1 Не згоден 5 Вырисовался тот у которого отшиблены мозги. Уважаемый после такого комментария вы автоматически зачислили себя в разряд быдла причем умственного. Ваш уровень развития и познаний во взаимоотношении братских народов и исторических фактов дотягивает до уровня плинтуса и то с трудом. цитувати Дякуємоспам
Вибір редакції