Реформа ЖКГ від Партії регіонів

11 вересня, 2007, 18:15 471
Додати до обраного
Партія регіонів сьогодні представила програму реформування місцевого самоврядування і розвитку сектора ЖКГ.

ЖКГ
Lenta.ru
Партія регіонів береться реформувати житлово-комунальне господарство.
Партія регіонів сьогодні представила програму реформування місцевого самоврядування і розвитку сектора житлово-комунального господарства.

Як повідомляє УНІАН з посиланням на прес-службу Партії регіонів, передвиборні ініціативи в галузі реформування ЖКГ оголосили сьогодні народний депутат 5-го скликання Олександр Єфремов (Партія регіонів) і генеральний директор Бюро економічних і соціальних технологій, кандидат у народні депутати від Партії регіонів Ірина Акімова.

Олександр Єфремов вважає, що багато наявних проблем пов`язано з надмірною концентрацією в центрі владних і фінансових повноважень. "У доходах місцевого бюджету власні витрати на самоврядування становлять лише 15%, а 85% - це трансферти, які розподіляються через державний бюджет", - сказав він.

На його думку, через такий розподіл коштів у регіонів відсутній стимул працювати краще. "З 690 бюджетів обласного, районного і міського рівня 648 бюджетів є дотаційними, тому у представників регіональної влади немає сьогодні реальної відповідальності перед виборцями", - вважає народний депутат.

Олександр Єфремов зауважив, що Партія регіонів наполягає на розвитку конституційної реформи на місцевому рівні через реформу місцевого самоврядування. На його думку, реалізація такої реформи дозволить здійснити передачу реальної влади органам місцевого самоврядування і створити для місцевих рад надійну фінансову базу для вирішення регіональних завдань.

За його словами, Партія регіонів ініціює ліквідувати обласні та районні державні адміністрації, створити на місцях виконкоми місцевих рад, запровадити виборність голів місцевих рад прямим голосуванням, обмежити повноваження представників президента в областях функціями контролю за дотриманням Конституції і законів України.

Єфремов уточнив, що Партія регіонів пропонує залишати в місцевих бюджетах 15% доходів від податку на прибуток і 50% доходів від перевиконання плану з державних податків, що додатково принесе місцевим бюджетам близько 6 млрд. грн. При цьому частка місцевих бюджетів в доходах вільного бюджету має становити 2007 року 49%, а 2012 року – 60%.

Він також заявив, що для забезпечення просування інтересів регіонів у центральних органах влади Партія регіонів підтримує ініціативу переходу до двопалатного парламенту. Передбачено, що Верхня палата Верховної ради формуватиметься з представників регіонів відповідно до квоти 1 регіон – 2 представники, які обиратимуться обласними радами.

Своєю чергою, Ірина Акімова повідомила, що Партія регіонів спільно з експертами розробила законопроект про внесення змін до програми реформування й розбудови ЖКГ на 2004-2010 роки.

За її словами, реформування здійснюватиметься за кількома напрямами. Зокрема, концепція припускає зміну системи відносин між виробником і споживачем комунальних послуг, істотне підвищення енергоефективності, створення механізмів залучення інвестицій до сектору ЖКГ, прозору систему формування тарифів, демонополізацію і розвиток конкуренції в цьому секторі.

"Програма реформування і розвитку сектора ЖКГ - це програма конкуренції за споживача, від якої має виграти зрештою споживач", - вважає Ірина Акімова.

За її словами, Партія регіонів пропонує розробити і запровадити нові національні стандарти якості житлово-комунальних послуг, які включатимуть не тільки технічні характеристики (температура теплопостачання, частота і регулярність поставок послуг), але й зобов`язання підприємств ЖКГ перед споживачами, на підставі яких коригуватиметься оплата за послуги.

Регіонали рефомують ЖКГ

11 вересня, 2007, 00:00

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами УНІАН / О.В.
Побачили помилку - контрол+ентер
11 вересня, 2007, 18:15 471
Додати до обраного
Всього коментарів: 0
Вибір редакції