Результати виборів можна публікувати

© УНІАН
26 жовтня, 2007, 07:55 1402
Додати до обраного
Вищий адміністративний суд України не виявив у діях ЦВК порушень при встановленні результатів парламентських виборів.

ЦВК
УНІАН
Центральна виборча комісія діяла цілком правомірно, а складання списків, які виявилися не ідеальними, належить до компетенції органів місцевої влади, а не ЦВК, - такою є ухвала суду.
Вищий адміністративний суд України не виявив у діях Центральної виборчої комісії порушень при встановленні результатів дострокових парламентських виборів, які відбулися 30 вересня.

Як передає УНІАН, відповідну ухвалу вчора пізно ввечері оголосила колегія суддів ВАСУ, таким чином відмовивши в задоволенні позовних вимог п’яти політичним партіям, які звернулися з позовом до ЦВК.

Суд своєю ухвалою постановив, що ЦВК при встановленні результатів позачергових виборів народних депутатів України 30 вересня 2007 року діяла правомірно й дотримувалася чинного законодавства.

Зокрема, згідно з ухвалою ВАСУ, протокол Центрвиборчкому від 15 жовтня 2007 року про встановлення результатів виборів у своєму підсумку цілковито відповідає змісту протоколів окружних виборчих комісій та закордонного виборчого округу. При цьому, ці протоколи не були раніше скасовані Центральною виборчою комісією або судами.

Виходячи з цього, суд дійшов висновку, що до компетенції ЦВК не належить питання про перерахунок голосів або визнання виборів недійсними, на що вказували позивачі.

Крім того, суд не знайшов порушень у діях ЦВК під час складання списків виборців. Позивачі в цьому питанні вказували, що Центральна виборча комісія відсторонилася від процесу складання списків виборців. Суд у своїй ухвалі вказав, що до процесу складання списків виборців та їх уточнення мали відношення виключно робочі групи органів місцевої влади.

Крім того, суд не отримав від позивачів фактів підкупу виборців, які мають бути встановлені судом, йдеться в ухвалі ВАСУ.

Верховна рада
УНІАН
Офіційні результати дочасних виборів до Верховної ради можуть оприлюднити вже завтра.
Згідно з ухвалою, ЦВК у повній мірі виконала свій обов’язок щодо забезпечення надання суб’єктам виборчого процесу рівного доступу до ЗМІ за рахунок державних коштів.

Своєю ухвалою Вищий адміністративний суд України скасував заборону на публікацію офіційних результатів виборів у газетах “Урядовий кур’єр” та “Голос України”.

Ухвала ВАСУ вступає в силу з моменту її оприлюднення, є остаточною і не підлягає оскарженню. 

Копію рішення всі сторони судового процесу зможуть отримати 29 жовтня, повідомив головуючий в суді Олександр Пасенюк, який зачитував ухвалу Вищого адміністративного суду України.

Заступник голови Центральної виборчої комісії Жанна Усенко-Чорна вже повідомила, що офіційні результати позачергових виборів народних депутатів України може бути оприлюднено 27 жовтня.

Вона нагадала, що результати виборів потрібно опублікувати в газетах “Голос України” та “Урядовий кур’єр”. При цьому, за словами Усенко-Чорної, зважаючи на рішення ВАСУ, Центвиборчком ще раз надішле до вищеназваних видань листи та офіційні документи щодо результатів виборів. 

Як відомо, раніше Прогресивна соціалістична партія України, Соціалістична партія України, Комуністична партія України, Всеукраїнська партія народної довіри та Партія вільних демократів просили суд визнати дії ЦВК неправомірними в частині підрахунку голосів виборців на дострокових парламентських виборах; такими, що призвели до фальсифікації результатів виборів; визнати бездіяльність ЦВК в частині нереагування на порушення, надання їм неналежної оцінки, невжиття заходів щодо усунення порушень; а також вимагали провести перерахунок голосів.

ВАСУ завершив розгляд справи про вибори

26 жовтня, 2007, 00:00

Друк результатів виборів

26 жовтня, 2007, 00:00

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами УНІАН / О.В.
Побачили помилку - контрол+ентер
26 жовтня, 2007, 07:55 1402
Додати до обраного
Всього коментарів: 0
Вибір редакції