SAMSUNG GEAR VR
ТА ІНШИЙ VR

або як віртуальна реальність змінить світ
Відомий фізик-теоретик сучасності Мітіо Каку у своїй книжці "Фізика майбутнього" докладно описав один день із життя в 2100 році. Зараз для нас це здається не більше ніж науковою фантастикою, проте технології не стоять на місці і з кожною миттю наближають нас до того, що навіть важко уявити.

Якщо ще півстоліття тому віртуальна реальність здавалася таким же сай-фаєм, то сьогодні ми можемо повною мірою зануритися у безліч віртуальних світів, пересуваючись між ними за допомогою всього декількох кнопок. Уявіть на хвилину, що будь-які відстані втратили досяжність, будь-які бажання почали виконуватись миттєво, а вся краса планети стала доступна простим натисканням клавіші.

Тепер геймери, озброївшись недорогими гарнітурами, отримають друге дихання, і на багато років загубляться у віртуальній реальності. Всі зможуть побути пілотом "Формули-1", пілотом винищувача або капітаном "Ентерпрайза". Особливі перспективи обіцяє застосування віртуальної реальності в медицині.

Світ навколо вас поступово наповнюється інтерактивними елементами чи підказками, що спливають. Незалежно від того, будемо ми ходити у шоломі, в смарт-окулярах чи лінзах, основний інтерфейс - людське око - залишиться незмінним. Більшу частину інформації ми «бачимо». Погодьтеся, було б цікаво, якби все, що ми бачимо, можна було мацати та змінювати, як за помахом чарівної палички.
ЯК ПОРИНУТИ У СВІТ ВІАРУ
2016-й рік став початком нової ери, як для ігрової індустрії, так і для багатьох інших галузей, у яких VR стане серйозною підмогою для фахівців. Але яка з багатьох VR-гарнітур буде оптимально відповідати вимогам споживачів?

Кожен з вендорів пропонує споживачам своє унікальне бачення віртуальної реальності, представлене у вигляді унікального гаджета. Ми обрали три найпопулярніші VR-гарнітури і пропонуємо разом з'ясувати їхні можливості.
SAMSUNG GEAR VR
Gear VR - пристрій віртуальної реальності, наголовний дисплей (HMD), розроблений компанією Samsung у співпраці з Oculus VR. Вперше девайс було представлено 3 вересня 2014 року на виставці IFA 2014. Gear VR повністю автономний і не потребує підключення до ПК. Під кінець 2015 року на розсуд всесвітнього geek-ком'юніті була представлена споживча версія Gear VR.

Вона стала меншою за габаритами, легшою, майже вдвічі дешевшою і сумісною з великою кількістю смартфонів (Note 5, S6, S6 Edge, S6 Edge+, а також свіжими S7 та S7 Edge). Але найважливішим став справжній вибух у кількості VR-контенту, доступного для гаджета. Віртуальна реальність нарешті вийшла в мейнстрім і Gear VR став чи не кращим способом для знайомства з гучною технологією.

Наприклад, у лютому на Всесвітньому мобільному конгресі в Барселоні під час презентації нових смартфонів компанії Samsung, на сцені несподівано з'явився глава Facebook Марк Цукерберг. Виявилося, що корейські телефони Цукерберга мало цікавили, першою чергою він хотів заявити про окуляри віртуальної реальності Samsung Gear VR - спільну розробку інженерів Samsung Electronics і Oculus VR, що належить Цукербергу.

I just joined Samsung to launch their new Galaxy smartphones and talk about the future of virtual reality.I told the...

Posted by Mark Zuckerberg on Sunday, February 21, 2016
Глава Facebook назвав Gear VR кращим гаджетом для віртуальної реальності на базі смартфона. Крім того, він оголосив про відкриття у Facebook відділу з вивчення соціальних взаємодій у віртуальній реальності. Група дослідників займеться випробуванням VR-технологій, що існують у сфері мережевого спілкування. Цукерберг також повідомив, що нова команда буде займатися втіленням "Матриці" в реальному житті - віртуального простору, в якому люди зможуть спілкуватися та взаємодіяти.
Нова модель Gear VR не є самостійним пристроєм, а фактично є додатковим шоломом для смартфона. Проте гарнітура оснащена додатковим обладнанням: гіроскопом, акселерометром і датчиком наближення. Він використовується для того, щоб прискорити час відгуку і збільшити загальну продуктивність.

За наявності сумісного смартфона Samsung Gear VR стає справжнім шоломом віртуальної реальності, який дозволить подорожувати, насолоджуючись чарівними пейзажами, дивитися кіно, і літати на космічних винищувачах з інопланетних світів.

Його зручно носити цілими годинами, при цьому управління досить просте та інтуїтивне. Нехай він сумісний тільки з останніми моделями телефонів Samsung, але за досить скромної ціни (як для шолома віртуальної реальності) з Gear VR виходить відмінний гаджет. Якщо у вас вже є сумісний смартфон від Samsung, то варто задуматися про якнайшвидше придбання Gear VR.
Окремо хочеться зазначити, що дивитися кіно в Gear VR – неймовірне задоволення. У цьому кінотеатрі немає поганих місць. Великий екран тепер лише ваш. У будь-який момент можна щось обрати з широкого асортименту захопливого контенту і влаштуватися з комфортом. Крім того, усередині Gear VR немає нічого неможливого. Чи ви воюєте проти армії зомбі чи керуєте летючим килимом, вам ніколи не набридне вибір віртуальних ігор і розваг, що постійно розширюється. Покрутіть Gear VR в ЗD:
Крім того, одночасно зі смартфонами Samsung Galaxy S7 і Galaxy S7 edge компанія Samsung представила камеру Samsung Gear 360, призначену для панорамного знімання відео з кутом огляду 360°. Ця камера створена спеціально для подорожей, свят і будь-яких інших дій в перерві між цими подіями і здатна передати всеохопне візуальне враження. По суті, камера є інструментом для знімання відеоконтенту, який можна переглядати на пристрої віртуальної реальності на зразок Gear VR.

Ціна: 2999 гривень

OCULUS RIFT
Минулого року Facebook віддав $2 млрд за шолом віртуальної реальності Oculus Rift. Нещодавно Oculus VR офіційно оголосила дату виходу і ціну на свою гарнітуру Rift. Коштувати це задоволення буде 599 доларів або 699 євро, якщо йдеться про європейські країни. Сюди ж слід додати ще десь 1000 доларів за хороший комп'ютер з відеокартою рівня GTX 970. Що ж стосується технічної сторони питання, то Oculus Rift пропонує досить якісну віртуальну реальність.

Роздільна здатність матриці 2160 на 1200 пікселів дозволяє виводити чітку стереоскопічну картинку по 1080 на 1200 пікселів для кожного ока. Вбудовані навушники дозволяють відчути тривимірний звук, який критично важливий для повного занурення у VR. Перша партія Oculus Rift, запланована до продажу в кінці березня 2016 року, була розкуплена в онлайн-сторі за 14 хвилин.

Ціна: 699 євро
GOOGLE CARDBOARD
Кардборд - платформа віртуальної реальності, розроблена компанією Google. В основі лежить шолом, який за задумом розробників, можна зібрати з підручних матеріалів. Проект створює симуляцію віртуальної реальності за допомогою шолому, зібраного за спеціальною схемою з картону, оптичних лінз, магніту та застібки-липучки, а також вкладеного в нього смартфона на операційці Android або iOS.

Шолом можна зібрати самостійно в домашніх умовах або купити готовий варіант безпосередньо на сайті. Спеціальний додаток, встановлений на смартфон, аналізує дані з камери, магнітометра та акселерометра, симулюючи ефект віртуальної реальності. Коштує гуглівський кардборд від 14 до 30 доларів залежно від моделі, яких на ринку з'явилося вже більше десятка.

Ціна: від 14.99 доларів
ЩО ДИВИТИСЯ, У ЩО ГРАТИСЯ

ПОРИНЬТЕ У СВІТ VR

Восени минулого року панорамне відео, в яке можна поринути за допомогою віар-шолому, з'явилося у Facebook. Першим роликом в 360 була сферична версія трейлера сьомого епізоду "Зоряних воєн". Проте самі ролики при цьому не мають ефекту 3D, у них плоска картинка, що відображається на внутрішній поверхні об'ємної сфери, в якій користувач може обертати віртуальну камеру. Раніше аналогічну функцію представив і YouTube.

Крім того, для VR-гарнітур вже існує повно контенту – як відео, так і різноманітних симуляторів, іграшок, і навіть цілі кінотеатри. Деякі просунуті користувачі навіть дивляться порно з повним ефектом присутності. У березні минулого року журналіст англомовного ресурсу Kotaku.com Натан Грейсон вирішив зануритися в порновіртуальну реальність і описав враження на сторінках свого видання.

Однак не порно єдиним. Щоби вам простіше було робити перші кроки у світ віртуальної реальності, ми вибрали найкрутіші додатки, з яких варто почати занурення в множинні паралельні світи. У Samsung Gear VR, Google Cardboard і Oculus Rift є величезна кількість власних додатків, включаючи кінотеатри та іграшки, але їх можна розширювати і розширювати до безкінечності, використовуючи андроїд та еппл стори. Ми зробили підбірку найпопулярніших іграшок та дотатків, які потрібно встановити обов'язково.
MUST SEE ВІДЕО 360°
Серед неймовірної кількості контенту для VR-гарнітур, ми вирішили виділити три ролики, які потрібно подивитися в першу чергу. Хоча б тому, що обидва з них зняті в Україні, а один – на Марсі. Ми б радили занурюватися у світ віртуальної реальності саме з цих локацій.
1
Чорнобиль 360 – це інтерактивний фільм про подорож в місце, де в 1986 році сталася ядерна катастрофа, яка змінила світ. Це наступний крок у розвитку інтерактивного кіно, нова форма подавання історії і передові технології, які надають нові відчуття від перегляду і занурення в атмосферу фільму. Це перша в Україні і в світі стрічка, зроблена повністю у форматі віртуальної реальності.
2
Новорічна ялинка 360. ТСН.ua першим серед українських новинарів зняв панорамне відео у форматі віртуальної реальності. Кожен глядач 10-хвилинного ролика з відкриття головної ялинки країни на Софіївській площі має змогу опинитися у центрі яскравого новорічного свята і роздивитися його з усіх боків. Відео дозволяє самостійно керувати кадром і обирати потрібний ракурс.
3
Марсохід Curiosity (Кьюріосіті) вміє робити не тільки селфі. Він постійно фотографує і те, що бачить навколо. Так, на початку лютого команда NASA підготувала 360-градусну панораму зі знімків Марса, зроблених ровером. Причому вона дозволяє глядачеві відчути, ніби він сам блукає сусідньою планетою. З комп'ютера це не так очевидно, хоча теж вражає. Але якщо дивитися панораму зі смартфона, атмосфера відчувається набагато краще. Шолом віртуальної реальності Samsung Gear VR для цього підійде краще за все.

Use your smart phone to explore Mars with me in 360 degrees. #FromWhereIStand

Posted by NASA’s Curiosity Mars Rover on Saturday, January 30, 2016
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ