Світові мегаполіси накрило хвилею масових демонстрацій: Рим потонув у вогні

Великі міста майже на всіх континентах світу, натхненні американським рухом "Захопи Уолл-стріт", повстають проти фінансових корпорацій та економічної несправедливості.

Акцій протесту в рамках всесвітньої протестної демонстрації, натхненної американським рухом "Захопи Уолл-стріт" почалися в 15 містах Канади, а також в Австралії, Італії, Греції, Франції, Великій Британії, Південній кореї, Індонезії, Японії, Китаї, Новій Зеландії та на Тайвані.

За данними американських ЗМІ, акції також очікуються у найбільших містах Кенії, ПАР, Росії, Мексики і Венесуели.

У Канаді мешканці Ванкувера, Калгарі, Вінніпега, Торонто, Монреаля, Квебека та інших міст вийшли на вулиці, щоб взяти участь в ходах або сидячих страйках.

У Лондоні поліція не пустила до будівлі фондової біржі активістів акції протесту проти "фінансового тероризму".

Під гаслами "Goldman Sachs (один з найбільших в світі комерційних банків, - ред.) - справа рук Диявола", "Ніяких скорочень" кілька сотень активістів руху "Захопи Лондонську фондову біржу", деякі з них - в масках головного героя фільму "В - означає вендета", мали намір прийти на майдан патерностер-сквер, де розташована будівля біржі.

Проте всі підходи до неї виявилися перекриті посиленими нарядами пішої та кінної поліції. Після невдалих спроб прорвати оточення демонстранти рушили ходою навколишніми кварталами.

Учасники масових акцій протесту в Римі підпалили флігель будівлі міністерства оборони Італії. Поліція у відповідь застосувала проти учасників заворушень водяні гармати та сльозогінний газ. Сотні людей вже затримано. Щонайменше 50 осіб, в тому числі співробітники правоохоронних органів, отримали поранення.

Раніше повідомлялося, що частина протестуючих, одягнених у чорне, почали підпалювати автомобілі та розбивати вітрини магазинів та банків. Також вони кидалися у поліцейських пляшками, камінням, димовими шашками та петардами.

15 жовтня десятки тисяч людей з'їхалися в Рим, щоб протестувати проти фінансової політики Сильвіо Берлусконі, зокрема - проти скорочення соціального фінансування. Незадоволені з'їхалися до столиці з усієї Італі. Загальне число учасників, за деякими даними, може досягти 200 тисяч осіб.

Раніше демонстрації відбулися в найбільших містах Азії - Гонконгу, Сеулі, Манілі. У Токіо активісти закликали також відмовитися від використання ядерної енергії.

Протести в Нью-Йорку почалися 17 вересня, учасники акції під назвою "Захопи Уолл-Стріт" розбили наметовий табір поруч з будівлею Нью-Йоркської фондової біржі та досі проводять демонстрації. Учасники виступають проти політики влади та фінансових інститутів, називаючи її "фінансовим тероризмом". Демонстрації "незадоволених" носять мирний характер і збирають під свої гасла все більше число прихильників.

Учасники нью-йоркської акції заявили, що 15 жовтня рух "Захопи Уолл-стріт" продемонструє єдність рядів у більш ніж 950 містах в 82 країнах світу і оголосить цей протест міжнародним днем солідарності проти жадібності і корумпованості 1% (найбагатших людей) ".

Акції вже пройшли в Окленді, Токіо, Тайбей, Парижі, Гонконзі, Афінах, Мадриді та інших містах. Загалом, протестні виступи проти фінансових корпорацій і економічної несправедливості планується провести у 951 місті у 82 країнах.

Читайте також:

Невдоволені американці беруть в облогу банкірів

У Нью-Йорку заарештували 700 противників бідності і безробіття

Хакери атакували Нью-Йоркську фондову біржу

Повʼязані теми:

Наступна публікація