Долю Європи визначатиме тіньовий уряд - "клан восьми"

Долю Європи визначатиме тіньовий уряд - "клан восьми"

Фото: AFP

Шукати вихід з кризи буде так звана Франкфуртська група, яка, на думку західних журналістів, перебрала на себе керування Європою.

Ніколя Саркозі та Ангела Меркель / Фото: AFP
Одним з головних підсумків нещодавнього саміту G20 в Каннах, на який мало хто звернув увагу, стало фактичне створення паралельного, тіньового уряду, вважає іспанська газета El Mundo.

Журналісти охрестили його Франкфуртської групою (ФГ) за назвою міста, в якому пройшло перше зібрання його членів.

Там у Франкфуртській опері 19 жовтня вісім видатних європейських політиків зібралися на церемонію прощання з Жаном-Клодом Тріше, якого 1 листопада на посаді глави Європейського центробанку змінив Маріо Драгі.

ВЕРСІЯ ІСТРИКА: В 2018 РОЦІ НА ЄВРОПУ ЧЕКАЄ ВІЙНА

Серед них - канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Ніколя Саркозі, яких за спільні дії з боротьби з кризою все частіше називають у Європі Меркозі; Жан-Клод Юнкер, президент Єврогрупи, групи міністрів фінансів 17 членів єврозони; директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард, президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу, президент Євроради Херман ван Ромпей, президент ЄЦБ Маріо Драгі та Оллі Рен, єврокомісар з економіки і монетарної політики.

В El Mundo виникнення групи, по суті тіньового уряду Європи, вважають черговим проявом конфлікту між демократичною сутністю організації та нагальною необхідністю знайти вирішення кризи в Європі.

Вважається також, що ФГ стане гарною противагою зростаючому впливу Меркозі - за рахунок включення в групу представників загальноєвропейських структур на політику ЄС зможуть якось впливати не тільки Берлін з Парижем, а й дрібні держави.

Критики Франкфуртської групи звинувачують її в перших "вбивствах": маються на увазі заплановані відставки грецького прем'єра Георгіоса Папандреу та італійського Сильвіо Берлусконі, а також називають ФГ "політбюро", натякаючи на відсутність демократії.

Звичайно, є у групи і чимало прихильників. Їхній головний аргумент - необхідність невідкладно знайти ліки від кризи в Європі.

Читайте також:

Саркозі заявив, що обвал євро означатиме "смерть" Європи

Версія історика: в 2018 році на Європу чекає війна

Герхард Шредер запропонував створити Сполучені Штати Європи

Європу потішила смерть Каддафі

Повʼязані теми:

Наступна публікація