Інтернет висунули на Нобелівську премію миру |
|
Відомий американський журнал Wired висунув номінантом на Нобелівську премію миру Інтернет - "за просування ідей демократії".
Цього року відомі імена трьох потенційних лауреатів Нобелівської премії. Найбільш незвичний претендент – це Інтернет. "Кандидатуру" Всесвітньої мережі запропонував відомий американський журнал Wired. Як пояснили автори ідеї, Інтернет як явище допомагає вести діалог з політиками і сприяє просуванню ідей демократії.
Цю номінацію підтримала лауреат Нобелівської премії миру 2003 року, правозахисниця Ширін Ебаді з Ірану.
Суперниками Інтернету стала правозахисна група "Меморіал" з Росії та її керівник Світлана Ганнушкіна, а також китайський дисидент Лю Сяобо, який зараз перебуває у в'язниці.
Імена інших претендентів, які зазвичай буває кілька сотень, не відомі. На наступній стадії відбору всі отримані імена обговорюватимуться з експертами у відповідних областях. Остаточне голосування пройде в жовтні. Його результати одразу будуть оголошені і оскарженню не підлягатимуть.
Нагадаємо, минулого року Нобелівську премію миру отримав президент США Барак Обама. За цей вибір Нобелівський комітет нещадно розкритикували – зокрема, тому що в 2009 році термін висування кандидатів на премію завершився 1 лютого, тобто всього через 12 днів після того, як Обама обійняв посаду глави держави.
Читайте також:
Чавес назвав Обаму "лауреатом Нобелівської премії війни"
Іранська влада відібрала у правозахисниці Нобелівську премію