Із ким "дружитиме" Кремль. Лавров заявив про розробку нової концепції зовнішньої політики Росії

© Міністерство закордонних справ Росіії
Деталі відносин із західним світом міністр обговорив без преси.

Найближчим часом Російська Федерація змінить свою Концепцію зовнішньої політики, остання редакція якої була затверджена 2013 року. Усе – через значну "прохолоду" у відносинах Кремля із Заходом через агресію РФ проти України, а також через участь у війні в Сирії.

"Упевнений, що ви не можете відповісти одразу "одним махом" на всі питання, винайти якусь "магічну формулу", яка дозволить вирішувати будь-які проблеми, тим більше, в нинішній міжнародній ситуації, яка залишається мозаїчною та суперечливою. При цьому можна спостерігати загальні тенденції, і ми намагаємося їх відображати в наших основоположних доктринальних документах – Стратегії національної безпеки Росії, в Концепції зовнішньої політики, над новою редакцією якої ми зараз працюємо за дорученням президента Росії Володимира Путіна", – сказав міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров під час сьогоднішньої Асамблеї Ради із зовнішньої і оборонної політики Росії.

Читайте також: Кордон із Кримом охоронятиме "батальйон смертників" – Джемілєв

Водночас він нагадав про непрості відносини Росії із західним світом.

"У найзагальнішому плані йдеться про тривалий період переходу до поліцентричної архітектури (міжнародних відносин). Цей висновок ми не знімаємо з порядку денного, а навпаки бачимо численні підтвердження цієї тенденції. Перехід до поліцентричної архітектури в ідеалі та перспективі повинен спиратися на взаємодію провідних центрів сили в інтересах спільного вирішення глобальних проблем. Таке бачення розділяється багатьма державами, хоча, як і на всіх попередніх етапах історії, автоматизму в міжнародних справах не існує. Немає ніяких гарантій, що позитивний вектор запанує. Навіть у разі, якби ідея побудови багатополярного світу отримала універсальну підтримку, її реалізація була б украй важкою справою, представляла б собою завдання безпрецедентної складності, яка передбачає вихід на принципово новий рівень відповідальності, далекоглядності та політичної волі. В умовах же, коли філософія налагодження рівноправного партнерства в інтересах забезпечення ефективного глобального управління зустрічає, кажучи прямо, опір з боку західних партнерів, перешкоди на цьому шляху багато разів", – сказав Лавров.

А ось чому так відбувається, міністр закордонних справ РФ обговорив із учасниками засідання вже без преси.

Тим часом у Криму публічно висміяли гімн Росії.

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Всього коментарів: 0
Вибір редакції