МВФ: фінансова криза докотилася до найбідніших країн світу

Світ 4 березня, 2009, 09:22 2186
Додати до обраного
Країнам-донорам МВФ рекомендує не зменшувати фінансову підтримку бідних регіонів.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) попереджає, що наслідки глобальної фінансової кризи дісталися до найбідніших країн світу.

У "групі ризику", за версією МВФ, опинилися Ангола, Гана, Гондурас, Киргизія, Молдова, Монголія, Нігерія, Папуа-Нова Гвінея, Судан, В'єтнам та низка інших країн.

Як заявляють представники цієї організації, в 2009 році країнам третього світу буде потрібно 25 млрд. доларів додаткового фінансування.

У МФВ це називають "третьою хвилею" занепаду економіки, маючи на увазі, що першими під удар потрапили промислово розвинені країни, потім - економіки, що розвиваються, а зараз криза поширилася і на решту країн.

Країнам-донорам рекомендується не зменшувати фінансову підтримку бідних регіонів.

В останньому опублікованому звіті МВФ стверджується, що бідні країни виявилися більш схильними до глобальної кризи, ніж передбачалося, оскільки зараз вони значно більше інтегровані в міжнародні економічні процеси.

Криза обернулася для них занепадом торгівлі, а також значним зниженням іноземних інвестицій і грошових переказів.

Особливо вразливими у звіті називаються більше 20 країн, половина з яких розташована в Африці на південь від Сахари.

Автори документа також попереджають, що якщо міжнародне фінансування гуманітарних програм знижуватиметься і далі, число цих країн може подвоїтися.

Тоді, згідно з розрахунками, наведеними в доповіді, необхідний обсяг додаткового фінансування бідних країн досягне вже 140 млрд. доларів.

"Обрушившись на країни з розвиненою економікою і поширившись потім на деякі найважливіші країни з ринком, що формується, світова фінансова криза розповсюдила свій вплив на найбідніші країни світу", - заявив директор-розпорядник МВФ Домінік Стросс-Кан.

"Це ставить під загрозу важливі успіхи, досягнуті багатьма країнами з низькими доходами протягом останнього десятиліття в області прискорення економічного розвитку, скорочення бідності і зміцнення політичної стабільності", - додав він.

Стросс-Кан звернувся до країн-донорів з проханням надати термінову і щедру допомогу для того, щоб "запобігти гуманітарній кризі". "У період, коли країни з розвиненою економікою витрачають сотні мільярдів доларів на бюджетне стимулювання економіки і реструктуризацію фінансового сектора, нам необхідно знайти можливості для надання допомоги країнам з низькими доходами", - вважає голова МВФ.

Міжнародний валютний фонд представляє інтереси 185 країн. Торік фінансування країн з низькими доходами вже було збільшене, проте керівництво фонду заявляє про готовність надати їм додаткову допомогу.

Читайте також:

Україна офіційно направила листа до МВФ

Євросоюз хоче подвоїти фінансування МВФ

Антикризовий план Обами обвалив фондовий ринок

Білорусія просить мільярд долларів

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами BBC Russian / П.З.
Побачили помилку - контрол+ентер
Світ 4 березня, 2009, 09:22 2186
Додати до обраного
Всього коментарів: 0
Вибір редакції