Наступає "мала" урбанізація

Світ 27 червня, 2007, 22:34 469
Додати до обраного
2008 року вперше в історії більше половини людства житиме в містах, але урбанізація відбуватиметься за рахунок невеликих міст.

Токіо
У Токіо нині живе більше 35 млн. людей. (Фото: Frankfurter Allgemeine)

2008 року вперше в історії більше половини людства (3 млрд. 300 млн. мешканців) житиме в містах. Таким є висновок фонду світового населення ООН, на яке посилаєть Frankfurter Allgemeine.

Уже до 2030 року кількість міщан становитиме 4,9 млрд. чоловік, тобто троє з п’яти мешканців планети житимуть у містах. Щороку частка міського населення росте на 1,8 %. Натомість річний приріст населення Землі становить „лише” 1 %. 

країни 3-го світу
Найголовнішою проблемою урбанізації автори доповіді вважають бідність у містах.

Найшвидше ростуть міста в країнах, що розвиваються, причому переважно за рахунок природного приросту, а не міграції. Експерти фонду застерігають чиновників від обмеження міграції до міст, натомість закликають подумати про ліквідацію негативних наслідків цього процесу. Вони радять знижувати народжуваність у містах шляхом підвищення добробуту, емансипації жінок та покращення охорони репродуктивного здоров’я. Адже бідність концентрується в містах, хоча саме там люди мають найкращі шанси її уникнути.

Найбільше міщан живе в Азії, але найшвидша урбанізація відбувається на африканському континенті. Як і раніше, найбільш урбанізованими є індустріальні країни, в яких четверо з п’яти людей живе саме в містах, проте там міське населення зростає не такими швидкими темпами.

Бомбей
Бомбей невдовзі випередить Нью-Йорк і Мехіко за кількістю мешканців.

Згідно з доповіддю, ріст населення мегаполісів невдовзі має вповільнитися. Найбільшими містами Землі сьогодні є Токіо (35,2 млн. чол.), Мехіко (19,2), Нью-Йорк (18,7), Сан-Паулу (18,3) та Бомбей (18,2). Уже 2030 року Бомбей, за прогнозами, має випередити Мехіко, Нью-Йорк і Сан-Паулу. Надалі урбанізація більше стосуватиметься дрібніших міст із населенням до 500 тис. людей.

З усього цього випливає, що політики мусять цілковито визнавати право людей жити в містах і переселятися туди, але вживати заходів для боротьби з бідністю й розробляти спеціальні державні програми майбутнього міст.

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами Frankfurter Allgemeine / О.В.
Побачили помилку - контрол+ентер
Світ 27 червня, 2007, 22:34 469
Додати до обраного
Всього коментарів: 0
Вибір редакції