Парламент Франції дозволив позбавляти громадянства за тероризм

Французькі депутати підтримали поправки до конституції
Світ 10 лютого, 19:57 129 4
Додати до обраного
Підтвердити згоду на зміни до конституції має ще місцевий сенат.

Нижня палата парламенту Франції ухвалила поправки до конституції, що дозволяють позбавляти громадянства засуджених за тероризм. За новим законом, позбавити французького паспорта можна навіть корінних французів, ідеться в сюжеті ТСН.

Для цього має бути доведено, що ті пристали до лав злочинних угруповань.

Раніше такі санкції були можливі лише стосовно осіб із подвійним громадянством, які при цьому отримали французький паспорт не за фактом народження.

Тепер слово за сенатом – верхньою палатою французького парламенту. Він також має проголосувати за цей законопроект.

Вперше про наміри переписати основний закон президент Франсуа Олланд заговорив у листопаді – після серії терактів у Парижі.

Нижня палата парламенту Франції дозволила позбавляти громадянства засуджених за тероризм

ТСН. 16:45 10 лютого, 17:37
Нижня палата парламенту ухвалила поправки до конституції, які дозволяють позбавляти громадянства засуджених за тероризм. За новим законом, позбавити французького паспорта можна навіть корінних французів - якщо буде доведено, що ті пристали до лав злочинних угруповань. Раніше подібні санкції були можливі лише у відношенні осіб із подвійним громадянством. 

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами ТСН / ДШ
Побачили помилку - контрол+ентер
Світ 10 лютого, 19:57 129 4
Додати до обраного
Останні Перші Популярні Всього коментарів: 4
  • Владимир Шалашенко Владимир Шалашенко 10 лютого, 22:23 Згоден 1 Не згоден 2 И даже с Венецианской комиссией не посоветовались? И послов не собрали? Варвары! відповісти цитувати Дякуємоспам xlex xlex 10 лютого, 22:35 Згоден 3 Не згоден 0 Стаття 7 Втрата громадянства ex lege або на ініціативу держави-учасниці 1. Держава-учасниця не може передбачати у своєму внутрішньодержавному праві втрату її громадянства ex lege або на ініціативу самої держави-учасниці, за винятком таких випадків: a) добровільне набуття іншого громадянства; b) набуття громадянства держави-учасниці внаслідок шахрайських дій, подання неправдивих відомостей або приховування будь-якого суттєвого факту, що має відношення до заявника; c) добровільна служба в іноземному військовому формуванні; d) поведінка, яка серйозно зашкоджує життєво важливим інтересам держави-учасниці; e) відсутність справжнього зв'язку між державою-учасницею та її громадянином, який постійно проживає за кордоном; f) якщо під час неповноліття дитини встановлено, що визначені у внутрішньодержавному праві умови, які дозволили їй набути ex lege громадянства держави-учасниці, більше не виконуються; g) усиновлення дитини, якщо дитина набуває іноземного громадянства або має іноземне громадянство одного чи обох усиновителів. 2. Держава-учасниця може передбачати втрату її громадянства для дітей, батьки яких втратили громадянство цієї держави, за винятком випадків, що охоплюються підпунктами "c" та "d" пункту 1. Однак діти не втрачають громадянство цієї держави, якщо один із їхніх батьків залишається громадянином цієї держави. 3. Держава-учасниця не може передбачати у своєму внутрішньодержавному праві втрату її громадянства згідно з пунктами 1 і 2 цієї статті, якщо відповідна особа стане внаслідок цього особою без громадянства, за винятком випадків, зазначених у підпункті "b" пункту 1 цієї статті. цитувати Дякуємоспам xlex xlex 10 лютого, 22:35 Згоден 3 Не згоден 0 что дозволено царям, не дозволено холопам. у нас конвенция ратифицирована по гражданству. цитувати Дякуємоспам
Вибір редакції