Польща поновила розслідування злочинів Освенцима

Жертвами табору смерті в Освенцимі стали мільйони людей©
Світ 28 жовтня, 2011, 09:40 1493 6
Додати до обраного
Влада Польщі поновила розслідування злочинів, скоєних в Освенцимі і шукатиме колишніх посібників нацистів, які ще залишилися в живих.

У Польщі відновили розслідування злочинів, скоєних у нацистському таборі смерті Освенцим під час Другої світової війни. За п'ять років існування табору тут було вбито більше мільйона людей (за деякими даним, навіть 3-4 мільйони) – в основному євреїв та поляків.

Розслідування проводить краківське відділення Інституту національної пам'яті, створеного для вивчення діяльності органів держбезпеки соціалістичної Польщі, нацистської Німеччини та СРСР.

Мета нового розслідування - знайти співробітників Освенцима, які залишилися в живих.

Чи будуть проводитися аналогічні пошуки колишніх працівників інших концтаборів, розташованих на території Польщі - Треблінки, Собібора, Хелмно - поки неясно.

Більшість працівників таборів смерті були засуджені в Польщі одразу після війни, проте в 1956 році у зв'язку з амністією суди над ними були припинені.

Рішення Польщі про відновлення розслідування привітав Ефраїм Зурофф, відомий борець з нацизмом.

За його словами, це може мати величезне значення для відкриття нових справ завдяки прецеденту, створеному на початку цього року в результаті суду над Іваном Дем'янюком, який був виданий США Німеччині за звинуваченням у злочинах проти людяності.

Дем'янюк був визнаний винним у співучасті в масових вбивствах під час служби охоронцем в таборі смерті Собібор у Польщі.

Читайте також:

Фільм "Освенцим" шокував Німеччину реалістичною жорстокістю

Засудженого за нацистські злочини Дем'янюка поселили на курорті в Альпах

ФСБ Росії: в Освенцимі загинули втричі більше людей, ніж вважалося раніше

У Франції помер останній гей, який пройшов Бухенвальд

В Освенцимі вбито майже 2,5 мільйона людей

Світ 27 січня, 2009, 12:00

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами Радіо Свобода / Н.Д.
Побачили помилку - контрол+ентер
Світ 28 жовтня, 2011, 09:40 1493 6
Додати до обраного
Останні Перші Популярні Всього коментарів: 6
  • Зоряна Зоряна 28 жовтня, 10:10 Згоден 5 Не згоден 3 Человек который верит в уничтожение немцами 6 миллионов евреев должен знать, что он верит в то что: - - в печь крематория размером 200x70x80 САНТИМЕТРОВ(размер телефонной будки) заталкивали по 12 трупов!!!!! И которые сгорали за 25 минут!!! К примеру – современный крематорий построенный на последних технологиях с такими же размерами способен сжигать только ОДИН труп за 1 час!!!! http://www.paco.net/odessa/media/word/276/s11.htm Крематории Освенцима – Биркенау и прочих концлагерей имели очень маленькую производительность потому – что предназначались НЕ для массового уничтожения, а для сжигания трупов людей умерших от заразных болезней. В мире не существует НИ ОДНОЙ фотографии настоящей газовой камеры, однако существуют показания «свидетелей» которые утверждают будто трупы в газовых камерах были СИНИМИ, но на самом деле труп человека отравленного Циклоном- Б приобретает – КРАСНЫЙ цвет!!! Это говорит о том, что «свидетель» НИКОГДА в жизни НЕ видел НИ ОДНОЙ жертвы газовой камеры! Ил відповісти цитувати Дякуємоспам Игорь Игорь 28 жовтня, 11:52 Згоден 3 Не згоден 3 Человечество заплатило за эту войну 55 миллионов жизней, в числе которых настоящая, а не мифотворческая доля еврейского народа составляет не 6 миллионов, как показывают расчеты специалистов, а около 500 тысяч человек. Конечно, и это число очень велико и вызывает у нас глубокое соболезнование. Однако можно ли говорить об особой жертвенности евреев, когда доля русского народа (включая малороссов и белорусов) в этих 55 миллионах жертв составляет не менее 27 миллионов мужчин и женщин, детей и стариков. Именно русский, а не какойлибо другой народ испил самую большую чашу страдания во вторую мировую войну и спас все человечество от "нового мирового порядка", который и сегодня пытаются насаждать нынешние наследники Гитлера - американские президенты и их коллеги в Израиле. цитувати Дякуємоспам Игорь Игорь 28 жовтня, 11:46 Згоден 1 Не згоден 1 Поддерживаю Зоряна ... а всем кто обзывается, посоветовал бы смахнуть лапшу с ушей, которую навешали Вам через зомбоящики и почитать пару-тройку книг. Хотя бы Юргена Графа "Миф о холокосте"..http://www.lib.com.ua/books/6/524n1.html . цитувати Дякуємоспам Руслан Руслан 28 жовтня, 11:06 Згоден 2 Не згоден 2 Гореть тебе в аду! цитувати Дякуємоспам Черновцы Черновцы 28 жовтня, 10:48 Згоден 4 Не згоден 2 Господи, Зоряна, тебе лечиться надо... Идиотка... цитувати Дякуємоспам
Вибір редакції