Російська пропаганда почала відбілювати репутацію РФ після звіту про МН17

Російська пропаганда почала відбілювати репутацію РФ після звіту про МН17

Фото: Getty Images

Висновки експертів уже названі помстою Кремлю за дії в Сирії.

Офіційна Москва вирішила не зволікати з виправданнями і офіційний представник російського МЗС Марія Захарова вже прокоментувала звіт міжнародної комісії з розслідування катастрофи рейсу МН17. Висновки голландської прокуратури названо упередженими та політично мотивованими, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Російські дипломати бідкаються, що Захід призначив Росію винною на підставі "вигаданих" доказів, які надала Україна. І вимагають долучити до розслідування так звані "первинні радіолокаційні" дані, хоча й не пояснюють, чому ж з їх оприлюдненням зволікали більш двох років і зробили це безпосередньо перед публікацію результатів міжнародного розслідування.

Російське Міноборони прокоментувало заяву міжнародної слідчої комісії щодо катастрофи рейсу "МН-17"

Російське Міноборони прокоментувало заяву міжнародної слідчої комісії щодо катастрофи рейсу "МН-17"

Немає відповіді й на те, чому два роки тому російські радари "показували" біля МН17 український Су-25, а зараз змінили свої покази і не спостерігають жодних сторонніх об'єктів, які могли стати причиною руйнування лайнера. Водночас у Кремлі заявили, що справа про катастрофу малайзійського Boeing наповнена "величезною кількістю спекуляцій, некваліфікованою, непрофесійною інформацією".

З оприлюдненням офіційної версії Москви активізувались й російські депутати та прокремлівські експерти, які вже почали кампанію з відбілювання репутації Росії. Головний лейтмотив – російської провини просто не може бути. У Державній думі Росії доповідь голландських слідчих взагалі назвали диверсію та помстою за військову операції в Сирії.

Як повідомлялося, 28 вересня стали відомі результати розслідування катастрофи МН17. Повний текст висновків експертів уже оприлюднений для ознайомлення. 

Фото: ТСН.ua

Нагадаємо, що авіакатастрофа Boeing 777 "Малайзійських авіаліній", який летів з Амстердама в Куала-Лумпур, сталася 17 липня 2014 року біля населеного пункту Грабове Донецької області. Жертвами падіння літака стали 298 осіб, серед яких 15 членів екіпажу.

14 липня Малайзія внесла до Ради Безпеки ООН проект резолюції про створення міжнародного трибуналу з розслідування падіння Boeing 777 над Донбасом. Цю ідею підтримали також Нідерланди, Україна, Австралія і Бельгія. У Кремлі ж вважали цей крок передчасним і заблокували документ.

13 жовтня 2015 року Рада Безпеки Нідерландів оприлюднила власний звіт щодо авіакатастрофи пасажирського лайнера Boeing 777 "Малайзійських авіаліній". Згідно з документом, літак був уражений частинами ракети 9N314M, випущеної з ПЗРК "Бук"; було встановлено, що вихідна точка запуску розташована на території близько 320 квадратних кілометрів на території східної України; Україна не дала адекватної оцінки ризику для цивільної авіації; у України було достатньо підстав для закриття повітряного простору над окупованими територіями. Під час оприлюднення технічних висновків журналістам і родичам загиблих показали реконструйовані частини літака малайзійських авіаліній.

Своєю чергою, українські фахівці заявили, що авіаційна влада перевиконала рекомендацію і встановила межу в 10 кілометрів.

Раніше один з авторів доповіді Bellingcat з розслідування причетність російських військових до знищення малазійського Boeing MH17 Деніел Ромейн піддав сумніву той факт, що зенітну установку "Бук" могли відправити на Донбас без відома президента РФ Володимира Путіна. У своєму розслідуванні дослідники встановили, що бійці другого дивізіону 53-ї зенітно-ракетної бригади з Курська доставили до українського кордону "Бук", з якого збили літак MH-17. Ромейн зазначає, що рішення про перекидання ЗРК на Схід України має прийматися на більш високому рівні, ніж на 53-тя бригада". У документі, зокрема, є прізвища командирів 20-ї армії РФ і Західного військового округу, ймовірно причетних до цього.

Кореспондент ТСН Роман Цимбалюк

Повʼязані теми:

Наступна публікація