Російський супутник "вбило" космічне випромінювання

Російський супутник "вбило" космічне випромінювання

Російський апарат, який мав летіти до Марса, закінчив свій шлях у Тихому океані

Названа остаточна версія втрати "Фобос-Грунта": вивчення Марса провалилося через космічні частинки.

Причиною аварії космічного апарату "Фобос-Грунт", падіння якого стало найгучнішим провалом Роскосмосу в минулому році, назвали космічне випромінювання.

Остаточну версію втрати супутника, спираючись на дані розслідування спеціальної комісії, оприлюднив глава Роскосмосу Володимир Поповкін.

"Найбільш вірогідною причиною, на думку комісії, є локальний вплив важких заряджених частинок космічного простору на бортовий обчислювальний комплекс", - сказав Поповкін.

Саме через це, за його словами, стався перезапуск двох комплектів бортового обчислювального комплексу, тому "Фобос" перейшов у режим найбільшої економії енергії та очікування команди.

Раніше російські ЗМІ з посиланням на власні джерела повідомляли, що головною причиною аварії могла стати помилка програмістів, яка призвела до збою в системі.

Крім того, висувалися припущення, що згубити "Фобос" міг потужний американський радар, розташований на Маршаллових островах. Також звучала версія, що апарат міг стати жертвою впливу плазмового утворення в магнітосфері Землі.

Нагадаємо, "Фобос-Грунт" мав стати російською відповіддю на американські програми з вивчення Марса. Однак після виходу на опорну орбіту в апарата не включилися двигуни, в результаті чого він залишився на цій орбіті, з якої зійшов лише 15 січня і закінчив свій шлях у Тихому океані.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Космічна Одіссея
Наступна публікація