Сьогодні відзначається Міжнародний день відмови від куріння

Ілюстрація© yadrin.com
Світ 18 листопада, 2010, 09:26 2640 1
Додати до обраного
Кожні десять секунд на планеті вмирає один запеклий курець. Всього у світі близько 1,5 млрд. курців.

18 листопада – Міжнародний день відмови від куріння. Всесвітній день без тютюну входить в систему всесвітніх і міжнародних днів ООН.

Сьогодні у світі налічується 1,5 млрд курців.

ВООЗ повідомляє про більш ніж 25 захворюваннях, перебіг яких погіршується під впливом куріння (серцево-судинні, легеневі та онкологічні захворювання).

У світі 90% смертей від раку легенів, 75% - від хронічного бронхіту і 25% - від ішемічної хвороби серця обумовлені палінням; кожні десять секунд на планеті вмирає один запеклий курець (до 2020 року цей рівень може підвищитися до однієї людини за три секунди).

Серйозні наукові докази зв'язку раку легень та інфаркту міокарда з курінням були приведені в багаторічному дослідженні британських учених British Doctors Study.

Крім того, ВООЗ стверджує, що куріння це "заразна" хвороба, що передається через рекламу і спонсорування. Тютюнові компанії щорічно витрачають сотні мільйонів доларів на спонсорську підтримку спортивних змагань по всьому світу. Реклама і продаж сигарет під час цих змагань залучає до куріння молодь.

Відповідно до визначення ВООЗ, курцем вважають людину, яка випалює, принаймні, одну сигарету за день упродовж не менше як 12 місяців.

Україна належить до країн Європи з високим рівнем поширення цієї шкідливої звички, особливо серед молодих чоловіків.

На основі вибіркових опитувань Держкомстату, виявилось, що у 2009 році, порівняно з 2008 роком, частка осіб у віці старше 12 років, які курять, зменшилась з 25,6% до 23,5%. Серед міських мешканців зниження відбулось на 1,9%, серед сільських – на 2,8%.

Поширеність куріння зменшилась в усіх регіонах України, найбільшими були темпи скорочення в Придніпровському регіоні – з 30,6% до 26,1%.

Вперше за 10 останніх років серед чоловіків старше 18 років частина курців становить меншість – 49%, в попередні роки цифри коливались від 52 до 54,5%.

Серед жінок старше 18 років вживання тютюну постійно зростало і в 2008 році досягло 7%, але в 2009 році незначно, але скоротилось – до 6,2%.

Опитування населення України за методикою світового стандарту, яке включало людей віком 15 років і старше (GATS) і завершилось у 2010 році, виявило 28,8% курців (50% серед чоловіків і 11,2% серед жінок).

Читайте також:

Опитування: українці масово відмовляються від паління

У Польщі заборонили куріння в громадських місцях

Сигарети збільшують ризик виникнення старечого недоумства

Українські діти найбільше в світі п’ють і курять

Дізнавайтеся головні новини першими — підписуйтесь на наші push-сповіщення.
Обіцяємо повідомляти лише про найважливіше.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами ТСН.ua / Є.А.
Побачили помилку - контрол+ентер
Світ 18 листопада, 2010, 09:26 2640 1
Додати до обраного
Останні Перші Популярні Всього коментарів: 1
  • Олександр Олександр 16 листопада, 08:00 Згоден 0 Не згоден 0 "куріння це "заразна" хвороба, що передається через рекламу і спонсорування"? - але банер давідов -цинічно повісили! Невже це зроблено ззадля підвищення рівня сммертей від паління до 3 секунди/одне людьсе життя? відповісти цитувати Дякуємоспам
Вибір редакції