Спроба військового перевороту. Що сталося в Туреччині у ніч проти 16 липня

ТСН.ua стежить за ситуацією в онлайн режимі. Ось короткий переказ того, що сталося протягом ночі. 

У ніч проти 16 липня в Туреччині відбулася спроба державного перевороту, який у результаті не відбувся. Військові спочатку заявляли про те, що їм вдалося захопити владу, але в кінцевому рахунку протест був пригнічений. Під ранок почалися масові арешти бунтівників.

Протягом всієї ночі ТСН.ua стежив за ситуацією в онлайн режимі. Зараз, підвівши підсумки, пропонуємо вам короткий переказу того, що сталося в Туреччині сьогодні вночі.

Спроба перевороту в Туреччині була здійснена в ніч на 16 липня. Повстанці заявили, що захопили владу в свої руки, запровадили воєнний стан і комендантську година. На час протистояння всі соціальні мережі були заблоковані, інтернет працював з перебоями.

Група військових також захопила аеропорт Ататюрк, міст через Босфор і державну телерадіокомпанію TRT. Багато державних каналів почали відключатися від ефіру. Довгий час вони транслювали прогноз погоди.

Після оголошення про те, що в країні вчинена спроба військового перевороту, серед місцевого населення почалася паніка. У соцмережах з'являлися фотографії, як люди скуповують в магазинах все, що можна купити.

Крім того, турки почали масово знімати гроші в банкоматах, а на дорогах утворилися величезні затори. На тлі повідомлень про переворот також обвалилася національна валюта Туреччини.

Коли все сталося, президент країни Реджеп Ердоган перебував в Ізмірі і не встиг прилетіти в Стамбул або Анкару, де почалися бої. У ЗМІ циркулювали новини про те, що він нібито залишив країну і попросив політичного притулку в Німеччині. Після того, як Німеччина йому нібито відмовила, він нібито відправився в Лондон. Проте інформації не підтвердилася.

Пізніше Ердоган виступив зі зверненням за допомогою FaceTime, яке транслював телеканал CNN Turk. У своєму зверненні він заявив, що переворот спробувала вчинити лише невелика група військових. Він також закликав людей виходити на вулицю на його підтримку.

За закликом президента, а також прем'єр-міністра Біналі Йилдирима, на вулиці вийшли тисячі людей. Заклики лунали також з гучномовців на мінаретах. Жителі зупиняли танки і роззброювали військових.

Між повстанцями і лояльними Ердогану силами в Анкарі і Стамбулі відбувалися зіткнення із застосуванням танків і авіації. До 3:00 ночі (час збігається з київським) турецька влада заявили, що практично повністю контролюють ситуацію. Наразі тривають сутички біля штабу військової поліції в Анкарі.

Станом на 9:30 за київським часом, у сутичках біля штабу було вбито 16 військових, які брали участь у спробі перевороту. Крім того, після провалу перевороту, в Туреччині почалися масові арешти. За останніми даними, затримано понад 1563 особи. Своїх постів позбулися п'ять генералів і 29 полковників.

За останніми даними, в результаті зіткнень загинули 60 людей, близько 1000 людей отримали поранення по всій країні. В Анкарі були госпіталізовані 800 осіб, у Стамбулі – 200.

Сили, лояльні уряду Туреччині, повернули під свій контроль будівлю Генштабу, де перебували учасники військового заколоту. Начальник Генштабу, який був захоплений учасниками перевороту, звільнений.

Окремі групи повстанців продовжують чинити опір, у них залишаються вертольоти, які раніше використовували для нанесення повітряних ударів. Водночас, два вертольоти заколотників були збиті.

Уряд Туреччини стверджує, що контролює ситуацію в країні. CNN Turk повідомляє, що в Стамбулі відновили роботу поромні переправи і метро, відкрито міжнародний аеропорт імені Ататюрка.



Всі найважливіші новини про спроби військового перевороту в Туреччині, свідчення очевидців та коментарі експертів дивіться 16 липня в спеціальному випуску ТСН о 10:00.



Прихильники Ердогана вийшли на вулиці Стамбула. Ексклюзивне відео ТСН

Прихильники Ердогана вийшли на вулиці Стамбула. Ексклюзивне відео ТСН

Повʼязані теми:

Наступна публікація