США направили в Аравійське море вже другу авіаносну групу

США направили в Аравійське море вже другу авіаносну групу

Не виключено, що авіаносець "Карл Вінсон" йде в Аравійське море, щоб змінити "Джона Стенніса"

В групу кораблів крім авіаносця з 90 літаками і вертольотами на борту входять ракетний крейсер "Бенкер Хілл" і ракетний есмінець "Хелсі".

В Індійський океан увійшла авіаносна ударна група ВМС США на чолі з атомним авіаносцем "Карл Вінсон". Про це повідомляє Центральне командування американських збройних сил.

Група кораблів, до складу якої крім авіаносця з 90 літаками і вертольотами на борту входять ракетний крейсер "Бенкер Хілл" і ракетний есмінець "Хелсі", направляється в Аравійське море. Слід зазначити, що там в даний час вже перебуває американська авіаносна група на чолі з авіаносцем "Джон Стенніс".

Як повідомляється, авіаносна група надаватиме авіапідтримки військам НАТО в Афганістані, візьме участь у навчаннях та спільних операціях з союзниками та регіональними партнерами.

Крім того, група, займеться забезпеченням безпеки судноплавства в регіоні, розташованому в безпосередній близькості від іранських берегів.

"Ми будемо діяти разом з нашими партнерами в регіоні, щоб продемонструвати нашу відданість справі забезпечення безпеки і стабільності в регіоні", - заявив командувач групи контр-адмірал Томас Шеннон.

Кораблі вийшла з бази в Каліфорнії 30 листопада минулого року.  Не виключено, що "Карл Вінсон" йде в Аравійське море, щоб змінити "Джона Стенніса", у якого закінчується термін перебування в районі Перської затоки і Аравійського моря.

Авіаносець "Джон Стенніс" разом з кораблями бойової охорони був направлений туди 25 липня минулого року на семимісячний термін. У його завдання входило надання авіапідтримки американським військам в Іраку. Після їх виводу 18 грудня минулого року "Джон Стенніс" пройшов через Ормузську протоку в Аравійське море, де і перебуває зараз.

Раніше в минулому році з Перської затоки пішла авіаносна група на чолі з авіаносцем "Джордж Буш".

Як відомо, Іран раніше погрожував перекрити Ормузьку протоку в разі, якщо Захід за допомогою санкцій спробує заблокувати експорт іранської нафти. США на це відповіли, що не допустять перекриття найважливішого торгового шляху.

Читайте також:

В Ірані американця засудили до смертної кари

США погрожують Ірану розгромом і знищенням ядерної програми

Ірану довелося подякувати США

Повʼязані теми:

Наступна публікація