У Брюсселі стартує дводенний саміт Євросоюзу

Лідера країн ЄС сподіваються посилити фінансову регуляцію в зоні євро. Як очікується, Франція та Німеччина виступлять "єдиним фронтом".

У Брюсселі 17 червня стартує черговий дводенний саміт лідерів держав Євросоюзу.

Офіційно на порядку денному головним пунктом є завершення узгодження стратегії "Європа-2020". Проте, за багатьма прогнозами, більш нагальним питанням стане вироблення єдиної європейської політики щодо посилення контролю над фінансовим сектором.

Глави країн-членів ЄС сподіваються виробити способи зміцнення бюджетної дисципліни і координації в регіоні. Крім того, мова піде про новий банківський податок і введення санкцій проти держав, що порушують європейське фінансове законодавство.

"Криза на суверенних ринках може поставити під загрозу фінансову стабільність в Європі, що в кінці-кінців може загальмувати і так не дуже швидке відновлення економіки", - попередив напередодні форуму комісар Євросоюзу з фінансових питань Оллі Рен.

До посилення фінансової регуляції в зоні євро закликали ще на початку цього тижня канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Ніколя Саркозі. "Цього разу Франція і Німеччина виступлять єдиним фронтом і зроблять все можливе для того, щоб скоординувати політику", - наголосив Саркозі. До речі, він поступився вимозі Меркель, щоб у майбутньому "економічний уряд" ЄС формували всі 27 членів блоку, а не тільки 16 країн єврозони.

Водночас експерти поки що оцінюють ці крови доволі скептично. "Якщо казати простою мовою - наша фінансова система сьогодні як і раніше забита токсичними активами. Ми намагаємося очистити її, але завжди знаходяться гравці, які продовжують наповнювати її подібними активами. Ми повинні зупинити це. Цей союз між Німеччиною і Францією поки що носить символічний характер, і я сподіваюся, до нього в подальшому приєднаються інші країни. Якщо надалі він дійсно буде зміцнюватися, це допоможе уникнути поширення синдрому Lehman Brothers в Європі", - зазначив професор економіки Паризької вищої школи комерції Лоран Мароні.

Читайте також:

В ЄС бояться української мафії

Мільярдер Джордж Сорос заявив про початок другої "Великої депресії"

Грецька криза дісталася Центральної та Східної Європи

Європейський союз створив антикризовий фонд

У Брюсселі стартує дводенний саміт Євросоюзу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: