У Фінляндії провели секретні тести, які довели причетність російського "Бука" до трагедії MH17

У Фінляндії провели секретні тести, які довели причетність російського "Бука" до трагедії MH17

Фото: Reuters

Експерименти показали, що лайнер збили російською ракетою новітнього зразка.

Міжнародна група по розслідуванню катастрофи літака МН17 провела у Фінляндії секретний ракетний експеримент, метою якого було з'ясувати, який ракетою був збитий літак.

Про це повідомляє голландська газета De Telegraaf.

За даними видання, експерименти показали, що літак був збитий російської ракетною установкою "Бук".

Інформацію про те, що у Фінляндії дійсно проводилися такі експерименти, підтвердили прем'єр-міністр країни Юха Сіпіля і голова комісії у закордонних справах Матті Ванханен.

"Між Фінляндією і Голландією є двостороння угода про надання правової допомоги. У Голландії йде слідство щодо малазійського літака і однією з версій є використання ракет "Бук". У Фінляндії є ракети, які вийшли з експлуатації, і якісь технічні експерименти на них проводилися. Деталі технічних питань мені невідомі", - розповів Ванханен фінському виданню Yle.

Прем'єр Фінляндії Сіпіля у свою чергу розповів, що голландці направили запит про експеримент до Центральної кримінальної поліції, яка згодом дала на нього позитивну відповідь.

Голландський журналіст Йорн Йонкер, який першим повідомив про ракетні експерименти у Фінляндії, говорить, що тести були засекречені через чутливість фінсько-російських відносин, а також через побоювання, що Росія може чинити тиск на владу цієї країни.

Журналіст розповів, що проведені у Фінляндії експерименти показують, що літак MH17 був збитий ракетою "Бук" новітнього зразка, виробленою в Росії.

"Результати тестів показують, що мова йде про ракету російського виробництва. Всі ракети "Бук" виготовлені в Росії. Деякі з них залишилися в Україні. Але ракета, яку збили лайнер, є російською ракетою нового зразка. Отже, вона прибула з Росії в Україну незадовго до катастрофи", - сказав Йорн Йонкер.

Міжнародний суд має покарати винних у катастрофі рейсу МН-17

Міжнародний суд має покарати винних у катастрофі рейсу МН-17

Нагадаємо, що авіакатастрофа Boeing 777 "Малайзійських авіаліній", який летів з Амстердама в Куала-Лумпур, сталася 17 липня 2014 року біля населеного пункту Грабово Донецької області.

Жертвами падіння літака стали 298 чоловік, серед яких 15 членів екіпажу.

14 липня Малайзія внесла до Ради Безпеки ООН проект резолюції про створення міжнародного трибуналу з розслідування падіння Boeing 777 над Донбасом. Цю ідею підтримали також Нідерланди, Україна, Австралія і Бельгія. У Кремлі ж вважають цей крок передчаснимі заблокували документ.

13 жовтня 2015 року Рада Безпеки Нідерландів оприлюднила власний звіт по авіакатастрофі пасажирського лайнера Boeing 777 "Малайзійських авіаліній". Згідно з документом, літак був уражений частинами ракети 9N314M, випущеної з ПЗРК "Бук"; було встановлено, що вихідна точка запуску розташована на території близько 320 квадратних кілометрів на території східної України; Україна не дала адекватної оцінки ризику для цивільної авіації; у України було достатньо підстав для закриття повітряного простору над окупованими територіями. Під час оприлюднення технічних висновків журналістам і родичам загиблих показали реконструйовані частини літака малайзійських авіаліній.

У свою чергу, українські фахівці заявили, що авіаційна влада перевиконала рекомендацію і встановила межу в 10 кілометрів.

Раніше один з авторів доповіді Bellingcat з розслідування причетність російських військових до знищення малазійського Boeing MH17 Деніел Ромейн піддав сумніву той факт, що зенітну установку "Бук" могли відправити на Донбас без відома президента РФ Володимира Путіна. У своєму розслідуванні дослідники встановили, що бійці другого дивізіону 53-ї зенітно-ракетної бригади з Курська доставили до українського кордону "Бук", з якого збили літак MH-17. Ромейн зазначає, що рішення про перекидання ЗРК на Схід України має прийматися на більш високому рівні, ніж на 53-я бригада". У документі, зокрема, є прізвища командирів 20-ї армії РФ і Західного військового округу, ймовірно причетних до цього.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Доповідь щодо MH17: оголошено імена підозрюваних
Наступна публікація