У Копенгагені заарештували понад 200 хіппі

У копенгагенській відомій комуні хіппі демонстранти провели акцію протесту з вимогою відкрити кордони перед біженцями.

У копенгагенській Христианії – відомій комуні хіппі, розташованої в межах міста - сталися сутички між поліцією та активістами на захист прав кліматичних біженців.

Сутички почалися у понеділок, 14 грудня, після того як демонстранти провели акцію протесту з вимогою відкрити кордони перед біженцями, а потім сховалися на території Христианії, забарикадувавши вхід в сквот, і влаштували там гучну вечірку. Коли до входу в Христианію прибули поліцейські, маніфестанти почали поводитися агресивно, стали закидати правоохоронців пляшками із запальною сумішшю і підпалювати зведені раніше барикади.

У зв'язку з цим поліцейські прийняли рішення увійти до Христианії і розігнати демонстрантів, проте зіткнулися із сильним опором. У результаті поліції довелося застосувати проти порушників сльозоточивий газ. У підсумку 210 маніфестантів було затримано і доставлено в ізолятор, розміщений за межами Копенгагена.

"Ми увійшли в Христианію, переслідуючи тих, хто побудував барикади, влаштовував пожежі на вулицях і кидав запальні бомби в співробітників МВС, перш ніж знайти тут притулок", - сказав представник поліції Генрик Сур.

Христианія являє собою самокеровану комуну, де живуть колишні хіпі, поети-маргінали і бродяги-наркомани з багатьох країн. До недавнього часу тут вільно продавалися наркотики, і іноземні туристи відвідували "вільне місце" з таким же інтересом, як і знамениту русалочку.

Як відомо, акції протесту і безлади в Копенгагені пройшли на тлі конференції ООН з питань змін клімату, яка відкрилася в столиці Данії 7 грудня. На період конференції, участь в якій беруть представники 192 країн світу, до міста приїхали сотні кліматичних активістів. Їх маніфестації регулярно закінчуються сутичками з поліцією, в результаті яких вже було затримано кілька сотень людей. Так 12 грудня Близько 30 тисяч людей провели демонстрацію проти саміту ООН, група з кількох сотень молодих людей стала кричати і кидати каміння у вітрини магазинів.

Після цього поліція застосувала силу і заарештувала до 400 призвідників безладів.

Очікується, що переговори повинні привести до підписання нової кліматичної угоди, яка змінить Кіотський протокол в 2012 році. Однак більшість спостерігачів сходяться на тому, що посткіотський документ не буде прийнятий в Копенгагені, і сторони обмежаться політичною угодою, яка визначить процес кліматичних переговорів на 2010 рік.

Як повідомило джерело, наближене до радикальних молодіжних рухів, основні акції антиглобалісти планують у середу, коли на кліматичних переговорах у Копенгагені розпочнеться сегмент високого рівня і напередодні приїзду лідерів провідних країн, у тому числі президента США Барака Обами.

Читайте також:

У Копенгагені заарештовані 400 протестувальників проти конференції з клімату

ЄС виділить більше 6 млрд євро для боротьби зі зміною клімату

Активісти Greenpeace взяли штурмом палац, де зібрався саміт ЄС

У Копенгагені заарештували понад 200 хіппі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: