У Путіна не побачили у доповіді по катастрофі МН17 доказів провини Росії

У Путіна не побачили у доповіді по катастрофі МН17 доказів провини Росії

Фото: Getty Images

Пєсков вважає, що в доповіді багато протиріч, тому висновки робити поки що зарано.

Речник президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що у доповіді міжнародної групи щодо результатів розслідування катастрофи МН17 немає доказів провини Росії.

Про це Пєсков заявив в ефірі "Бі-бі-сі", відповідаючи на запитання, чи приймає Росія висновки розслідувачів.

"Нічого приймати і заперечувати. Це попереднє розслідування. Нам потрібно його продовжувати. Ми не бачили ніяких доказів", - сказав речник російського президента.

Пєсков вважає, що в доповіді по катастрофі МН17 багато протиріч і непрояснених речей. Він зазначив, що це попередні результати розслідування і закликав дочекатися остаточних результатів, які мають бути оприлюднені у 2018 році.

Також Пєсков заявив, що Росія, як і раніше, заперечує наявність російських військових і російської зброї на Донбасі.

Нагадаємо, 28 вересня представники Об'єднаної слідчої комісії у Нідерландах представили результати розслідування катастрофи МН17.  Під час оприлюднення висновків фахівці наголосили, що пасажирський лайнер MH17 був збитий ракетою з ЗРК "Бук", який був доправлений в Україну з російської території і після катастрофи лайнера був знову відвезений до РФ

Слідчими встановлене точне місце запуску ракети серії 9М38, яка знищила пасажирський лайнер із 298 людьми на борту.  Пуск ракети відбувся на території, підконтрольній бойовикам – з поля у селищі Первомайське на південний схід від Сніжного Донецької області. Експерти отримали фото з місця запуску ракети.

Також був описаний маршрут в'їзду "Бука" на територію України та його повернення назад.

Фото: ТСН.ua

Авіакатастрофа Boeing 777 "Малайзійських авіаліній", який летів з Амстердама в Куала-Лумпур, сталася 17 липня 2014 року біля населеного пункту Грабове Донецької області. Жертвами падіння літака стали 298 осіб, серед яких 15 членів екіпажу.

14 липня Малайзія внесла до Ради Безпеки ООН проект резолюції про створення міжнародного трибуналу з розслідування падіння Boeing 777 над Донбасом. Цю ідею підтримали також Нідерланди, Україна, Австралія і Бельгія. У Кремлі ж вважали цей крок передчасним і заблокували документ.

13 жовтня 2015 року Рада Безпеки Нідерландів оприлюднила власний звіт щодо авіакатастрофи пасажирського лайнера Boeing 777 "Малайзійських авіаліній". Згідно з документом, літак був уражений частинами ракети 9N314M, випущеної з ПЗРК "Бук"; було встановлено, що вихідна точка запуску розташована на території близько 320 квадратних кілометрів на території східної України; Україна не дала адекватної оцінки ризику для цивільної авіації; у України було достатньо підстав для закриття повітряного простору над окупованими територіями. Під час оприлюднення технічних висновків журналістам і родичам загиблих показали реконструйовані частини літака малайзійських авіаліній.

Своєю чергою, українські фахівці заявили, що авіаційна влада перевиконала рекомендацію і встановила межу в 10 кілометрів.

Раніше один з авторів доповіді Bellingcat із розслідування причетності російських військових до знищення малазійського Boeing MH17 Деніел Ромейн піддав сумніву той факт, що зенітну установку "Бук" могли відправити на Донбас без відома президента РФ Володимира Путіна. 

Варто зазначити, що Міністерство оборони Росії сфабрикувало свідчення про катастрофу MH17. Такого висновку дійшла команда міжнародних розслідувачів Bellingcat проаналізувавши свідчення російського відомства. Команда детально вивчила всю інформацію, представлену на брифінгу кілька років тому, і продемонструвала, що основні заяви Міноборони (зокрема, заяви про супутникові знімки і пересувні установки "Бук") не відповідають дійсності.

26 вересня російське Міноборони представило нові, нібито нещодавно виявлені дані радарів, на яких видно повітряний простір над Україною 17 липня 2014 року (в день аварії).

Міжнародна слідча комісія розповіла з чиєї зброї був збитий малайзійський Боїнг

Міжнародна слідча комісія розповіла з чиєї зброї був збитий малайзійський Боїнг

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Доповідь щодо MH17: оголошено імена підозрюваних
Наступна публікація