Україна недоотримала понад 35 млн доларів військової допомоги від США

Україна недоотримала понад 35 млн доларів військової допомоги від США

Фото: Сайт президента України

Конгресмени вимагають врегулювати ситуацію.

Україні не дійшли понад 35 мільйонів з 400 млн доларів, виділених Сполученими Штатами Америки як військова допомога.

Про це 19 листопада написала газета Los Angeles Times.

Видання зазначає, що кошти мали піти на придбання озброєнь, зокрема, гранатометів, на засоби зв'язку, а також на оснащення бойових кораблів ВМС України. Також в матеріалі переконують, що члени Конгресу США знають про ситуацію, що склалася, і вимагають від Міноборони пояснень, чому частина цих грошей не дійшла до України, хоча фінансовий рік у США завершився 30 вересня.

Своєю чергою, прессекретар Пентагону Карла Глісон підтвердила, що Україні ще треба перевести 36 млн доларів. При цьому підполковник відмовилася назвати причину, з якої кошти досі не були відправлені в Київ. Вона лише зазначила, що Україна отримає ці гроші "протягом наступних кількох тижнів".

Нагадаємо, довкола президента США Дональда Трампа розгорівся скандал, пов'язаний з Україною. Видання The Washington Post повідомило про скаргу американського розвідника проти Трампа через розмову американського лідера з іншим іноземним лідером та дану Трампом  "тривожну обіцянку". Одним з політиків, з яким міг говорити глава Сполучених Штатів, називали президента України Володимира Зеленського. Згодом видання The Washington Post із посиланням на джерела повідомило, що Трамп під час розмови саме із президентом України Володимиром Зеленським тиснув на нього і вимагав розпочати розслідування проти компанії Burisma, якою керував син Джо Байдена - його конкурента на президентських виборах 2020 року. Також Трамп нібито наказав заморозити 400 мільйонів доларів військової допомоги для України за тиждень до телефонного дзвінка. 

У Конгресі США звинуватили Трампа у тиску на Україну та закликали опублікували стенограму розмови президентів Сполучених Штатів та України. Обидві сторони на це погодилися. 24 вересня голова Палати представників США Ненсі Пелосі ініціювала старт процедури імпічменту Трампа. Сам він назвав ситуацію, що склалася, "президентським харасментом". 

25 вересня Білий Дім оприлюднив стенограму розмови Трампа та Зеленського. Повний текст перекладу дивіться на ТСН.ua.

Вже 26 вересня американська розвідка оприлюднила текст скарги на президента США Дональда Трампа. Як і повідомляли ЗМІ, вона справді стосується розмови Трампа та президента України Володимира Зеленського та тривалого тиску, який, на думку розвідника, вчиняли США щодо України для особистих цілей американського президента. ТСН.ua розповів основні моменти доносу на Трампа - серед них інформація про неоднозначні контакти української сторони з Джуліані, скасування візиту Пенса до Києва та спроби Білого дому приховати все це.

Можливий імпічмент Трампа: Курт Волкер дав свідчення у Конгресі США

Можливий імпічмент Трампа: Курт Волкер дав свідчення у Конгресі США

Повʼязані теми:

Наступна публікація