В Англії поліція кувалдами та сокирами розігнала найбільший циганський табір

В Англії почалося виселення ірландських кочівників, які незаконно влаштувалися в селищі Дейл-Фарм. Поліція, щоб розігнати табір, застосовувала сокири та кувалди.

19 жовтня на південному сході Англії в містечку Дейл-Фарм почалося примусове виселення мешканців найбільшого незаконного кочового табору ірландців, розбитого на території Сполученого Королівства.

Ірландським циганам, які влаштувалися в Дейл-Фармі, було відмовлено в праві оскаржити судове рішення, згідно з яким місцева влада має право виселити їх з незаконно займаних земельних ділянок.

Зранку до містечка були стягнуті значні сили поліції (близько 50 співробітників) і судові пристави.

Поліцейські увійшли в Дейл-фарм о 7 ранку за місцевим часом, зламавши задню частину паркану, що тут же викликало конфронтацію з місцевим населенням.

Усього в операції з виселення взяли участь щонайменше 50 поліцейських.



За землю розпочалася справжня битва між кочівниками та поліцією.

Для протистояння владі незгодні з виселенням жителі зміцнювали підступи до селища барикадами. Кілька людей заявляли про намір прикувати себе ланцюгами до огорожі, щоб не пустити приставів у Дейл-Фарм. Також кочівники підпалили один з будинків-причепів.



Для того, щоб прорватися через барикади, поліції довелося застосовувати кувалди та інші засоби.

Водночас, влада міста Бесілдон, в околицях якого розташований Дейл-фарм, жорсткий підхід поліції до кочівників виправдовує і має намір найближчим часом очистити перші з 49 незаконно зайнятих ділянок. Самі ж цигани стверджують, що поліція не має права руйнувати їх власність.

Дії поліції стали кульмінацією конфлікту, який тривав близько 10-ти років

Битва за Дейл-Фарм / Фото: AFP
У 70-х роках мерія міста Бесілдон дозволила сорока циганським сім'ям оселитися на звалищі. Проте, в 2001 році туди приїхали нові сім'ї, які стали порушувати первісний план поселень. На часі в Дейл-Фарм проживають близько тисячі людей.



У зв'язку з діями влади кочівники подавали апеляцію до Європейського суду з прав людини. На думку ірландців, рішення влади про виселення порушує їх право на приватне та сімейне життя. Також повідомляється, що факт порушення прав кочівників підтвердили представники ООН.

Загалом на території Великобританії проживає від 15 до 30 тисяч ірландських кочівників.



Офіційно їх ірландське походження не підтверджено і за своїм побутом вони мало чим відрізняються від європейських циган.

Читайте також:

Тисячі розлючених болгар повстали проти циган

У Болгарії заарештували циганського барона, який спровокував погроми

Північ Чехії охопили демонстрації проти циган

В Англії поліція кувалдами та сокирами розігнала найбільший циганський табір

В Англії поліція кувалдами та сокирами розігнала найбільший циганський табір

Повʼязані теми:

Наступна публікація