В Росії мігрантам ускладнили процедуру отримання громадянства

В Росії мігрантам ускладнили процедуру отримання громадянства

Імігранти до Росії. Ілюстрація / Фото: jobway.ru

Президент Росії Дмитро Медведєв ускладнив правила, за якими мігранти можуть отримати громадянство РФ.

Правила, за якими мігранти можуть отримати громадянство Росії, ускладнилися.

24 жовтня відповідний указ президента Дмитра Мадведєва набрав чинності.

В указі зазначено, що відтепер іноземці, які хочуть працювати в Москві, зобов'язані пред'являти для цього вид на проживання.

Раніше існували три види документів (міграційна карта, дозвіл на тимчасове проживання і посвідку на проживання), які можна було представити на вибір при розгляді питання про отримання громадянства РФ. Згідно з новим президентським указом, іноземні громадяни відтепер зобов'язані пред'являти саме вид на проживання - документ, що підтверджує право мігранта постійно проживати в Росії.

Відтепер приїжджий спочатку буде отримувати міграційну карту, яка дозволяє лише тимчасове перебування на території Росії. Потім він отримує безпосередньо дозвіл на тимчасове проживання і лише після - вид на проживання.

27 травня Федерація мігрантів РФ повідомила, що в Росії проживає до 16 млн мігрантів, 9 млн з яких вже отримали російське громадянство. Більшість з них становлять ті, хто в пострадянський час повернувся на батьківщину до Росії з колишніх республік СРСР. За оцінками експертів, до 2030 р. Росія потребуватиме залучення ще 30 млн мігрантів.

У червні заступник директора Федеральної міграційної служби (ФМС) Анатолій Кузнєцов визнав, що число мігрантів у Росії в залежності від сезону коливається від 5,4 млн до 9 млн людей, при цьому квота на 2011 р. складає 1,7 млн ​​людей.

Нагадаємо, Україна лідирує у списку нових мігрантів до Росії, Польщі та Чехії. Такий висновок зробили експерти Організації з економічної співпраці та розвитку (ОЕСР), що об'єднує розвинені країни світу.

Починаючи з 2005 року в Україні спостерігається стабільна тенденція перевищення припливу мігрантів над кількістю охочих покинути країну. Як повідомляє Інститут демографії, в 2010 році в Україні зареєструвалося 30810 осіб, виїхало - 14677. Серед країн - "відправників" легальних іммігрантів в Україну лідирують колишні республіки СРСР. На першому місці Росія з 13920 іммігрантами, на другому Молдова - 3728, на третьому Узбекистан - 1911.

Читайте також:

Заробітчани щорічно шлють в Україну до 8 мільярдів доларів

Польща спростила працевлаштування українців

15% українців хочуть назавжди покинути свою батьківщину

Найбільше грошей українські заробітчани переказують з Росії

Повʼязані теми:

Наступна публікація